Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Úhel stříšek - Ultrazvukové vyšetření kyčlí kojenců - Diskuze

Úhel stříšek

Úhel stříšek

mirka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, máme čyřměsíční holčičku, na 6ti týdnech měla kyčle normální i podle ultrazvukové vyšetření, podle ortopeda rovněž...abychom se vyhnuli klasickému rentgenu, zašli jsme na vyšetření po 3. měsíci k jinému ortopedovi - ten nám sdělil, že podle ultrazvuku jsou kyčle vpořádku, ale nezdá se mu levá noha...zaslal nás na rentgenové vyšetření, potom zjistil na levé nožce strmější stříšku vlevo, AC úhel vlevo 26 st., vpravo 20 st. naznačené jadérko vpravo...doporučil nám PT s výhledem zhruba na 6 - 8 týdnů...Jaké úhly jsou normální??? Nebylo možno poznat jiný vývoj nožičky už dříve...dětská doktorka mě nyní potvrdila, že má naše dcera rozdílné rýhy na nožičkách...
mirka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
děkuji za rychlou odpověď, důvěřovala jsem oběma ortopedům...naše holčička je po dvou chlapcích naše třetí dítě, u synů žádné problémy s kyčlemi nebyly, takže mě situace zaskočila...hlavně mě mrzelo, že první ortoped nás na levou nožku neupozornil, léčbu bychom zahájili již dříve, kdy se miminko nemá ještě takovou potřebu hýbat, podle faldíků na nožkách by asymetrii mohla objevit každá maminka...bohužel jsem o tom neměla žádné informace...nápravu třmínky samozřejmě akceptujeme, jen mě zajímalo, jaké úhly u stříšek jsou v normě a kdy se jedná o odchylku
děkuji
Mirka

Související recenze a zkušenosti

Eleanora 23.7.2015
Nevím

Paní doktorka je jistě odborník, ale postrádám u ní vysvětlení, kde je problém. Vyšetřovala mojí 3 měsíční dceru a dala ji třmínky aniž bych věděla jakou má vadu kyčlí. Na otázky odpovídala vágně. Tak jsem se nakonec roz... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí