Bederní pás po operaci vyhřezlé ploténky

Bederní pás po operaci vyhřezlé ploténky

Mací  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,je mi 44 let a jsem 14 dní po operaci vyhřezlé ploténky-Odstranění sekvestru epidurálního z parc HLE zprava L4/5.Byly prušené nervy na pravé dolní končetině.Špatně cítím prsty na chodidle.Chci se zeptat zda se mi nervy obnoví a jestli ano za jak dlouho.Př.týden začínám docházet na rehabilitaci.Mohu si koupit bederní pás ke zlepšení držení těla.Hůř se mi chodí ale bolesti nemám jen jsem z chůze brzo unavená.Trochu kulhám.Budu zase fit?Děkuji Marcela.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
příčina potíží je odstraněna. Návrat k normálu bude pomalu, trpělivost je na místě. Vhodné jsou léky na podporu nervové činnosti. Dostanete od neurologa. Později cvičení a posilování břišních a zádových svalů, můžete dostat lázně po operaci.
prim. Moster, Revmacentrum
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
jde o postižení nervových kořenů při samém výstupu z páteře. Zde poškozené nervové vlákno musí zregenerovat tak, že prorůstá z míchy nervovým obalem až dolů do končetiny. Rychlost růstu je 1-3 mm denně. Při délce končetiny 100 cm to může být klidně i 2-3 roky.
Bederní pás neslouží ke zlepšení držení těla , ale nahrazuje funkci břišní svaloviny, která je nezbytná pro stabilizaci a podporu bederní páteře. Pokud začnete cvičit břišní svaly, brániční dýchání a dno pánevní , tak ho za pár měsíců nebudete potřebovat. Klidně si jej ale kupte. Měl by mít tzv. zádové pelotky ( výztuhy ) .
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Bederní pás je na počátek dobrá fixace čerstvě po operaci. dále pak ale musí nastoupit posilování hlub . sval. systému, spirální stabilizace fyzioter. vyšetření RHC ev lázně kopal