Průběh operace vyhřezlé ploténky Th3/4

Průběh operace vyhřezlé ploténky Th3/4

anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, od 10.6.12 marodím s vyhřezlou ploténkou (dle lékařů Th3/4 4-5 mm).Od té doby mě trápí silné bolesti.Byl jsem konzultován na neurochirurgii v Liberci a tam mě řekly že to operovatelné je ale že do toho nejdou.Tak jsem napsal do nemocnice v Hradci Králové a od tamtud my přišel dopis že se mám dostavit k operaci.Bohužel my nebylo zatím podáno jak operace bude probíhat a jak dlouho.Mě by zajímalo jestli my tu nemuže nekdo napsat alespoň něco jak to bude probíhat a co se bude dít se mnou dál( rehabilitace, Lázně atd.) Mockrát děkuji za všechny odpovědi.

Tomáš Křenek
Česká Lípa
marketa  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Z vlastni zkusenosti bych na operaci nesla.Jen cca 1/3 lidi je po ni Ok,naopak u 1/3 dojde ke zhorseni.4-5 mm by se dalo zpravit snad i jinak.Co Dornova metoda nebo laeserova nukleotomie a k tomu samozrejme celozivotni cviceni.Ale samozrejme zalezi hl. na nalezu a zhodnoceni lekare.
Drzim palce. Marketa
anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, a děkuji za reakci bohužel na operaci musím protože mám velké problémy i při rehabilitaci. Při jedné z nedávných jsem musel dostat injekci aby přestaly bolesti - málem jsem zkončil na českolipský neurologii napíchnutej na infuzi. Nepomáhají léky (Tramal 100 mg) ani injekce a ani infuze. Ale děkuji za názor.

Tomáš Křenek
Česká Lípa
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
dobry vešer tak tady tak brouzdam mam taky vyhřezlé plotenky levou o 8 mm a pravou o 4.5 m chodila jsem na opichy a i na infuze a ted ješte mne poslali na nejake cviceni samozrejme mne posilaji i na operaci tabolest po masazich a zbytek co jsem psala nepřestava tak co mi poradíte S Pozdravem Šárka a je mi 33let

Reakce na anonym

Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Vyhledat seriozní rehabilitaci, kde to bude nejen o masážích a elektro, ale o kvalitní fyzioterapii. Páteř drží pohromadě svaly a ty se jinak než vhodně zvoleným cvičením vynastartují tak, aby lépe držely Vaše záda. Opichy, infuze a masáže jen uleví od bolesti, ale neřeší příčinu, proč to bolí a jsou jen dočasným řešením. Operaci až po vyloučení neoperačních řešení.
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
DObrý den,
výhřez plotýnky v TH segmentech je méně častý, pokud je skoro jisté, že problémy způsobuje plotýnka, tak vyhledejte pracoviště, které má s tímto zkušenosti. Pravděpodobně větší nemocnice s více operovanými pacienty. Menší nemocnice, může mít více zkušeností s krční nebo bederní páteří a proto Vás radši odmítnou, ale neznamená to, že by se to nedalo operovat, to určitě ne.
Myslím si, že v TH segmentech se pomocí RHB cvičení asi bolesti nezbavíte. Žebra a omezený rozsah pohybu hrudní páteře dosti výrazně brání dobrému výsledku cvičení.
Myslím si, že pokud je nález jasný a operace možná, tak je nejspíše u Vás nutná.
Přeji mnoho zdaru, V.Kovalovský
anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, a děkuji za reakci. Nejhorší byl fakt že když jsem po měsíci ztráveném na lůžkovém oddělení rehabilitací v Liberci a přije l jsem domů Tak jsem za tři dny musel na revizní kontrolu. Řeknu následující : Větší hrůzu jsem nezažil a to je my teprve 21-let. Paní doktorku zajímala jediná věc a to ta že jsem měl odmaroděno 180 dní a že nemám nárok pokračovat v pracovní neschopnosti - ani se nepodívala na jedinou zprávu a povídala že to nemám vedené u neurologa přitom ale mám (MUDr. Rostislav Kubec) Prostě měla asi "svůj" den!

Teď bych měl ješte jednu otázku: V Liberci my řkali že při operaci my udělají obrovskou jizvu odstraněj tři nebo čtyři žebra vypustí plíci a pak hurá na plotýnku. Může my tu nějaký lékař popat víc ohledně postupu operace a jak dlouho asi bude trvat?Mě by zajímalo jestly po operaci mám nárok na lázně a jestli ještě existují tzv. KŘÍŽKOVÉ LÁZNĚ ? to znamená lázně plně hrazené pojišťovnou.

Tomáš Křenek
Česká Lípa

Reakce na anonym

GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
co se týče průběhu operace a pooperační péče, tak se informujte na oddělení, kde Vás budou operovat. Pokud Vám neposkytli informace sami, tak se musíte sám ptát. Vše záleží na Vašem nálezu a stavu a také pooperační péče (lázně apod.) se budou odvíjet podle toho.
Mgr. Anna Nedbalová, fyzioterapeut
Ála  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Koukám, že už asi bude váš problém vyřešený, psal jste v květnu.Ale obecně pro ostatní, co zvažují operaci - nebo kterým už ani nic jiného nezbyde (jako mně před rokem):
Operace jsem se strašně bála. Polovina lékařů od ní zrazuje (zejména fyzioterapeuté, že je to velký zásah do páteře...). Záleží na průběhu a stavu. Někdy se z toho dostanete cvičením a klidem, ale někdy už se nedá dělat nic jiného, než se s operací smířit. Bojovala jsem cvičením do poslední chvíle. Ale šlo i o to, že pokud je nerv v noze dlouhodobě utlačovaný velkým výhřezem, už se vám nemusí vrátit cit do nohy a nadosmrti také můžete kulhat. Takže jsem šla. Vybrala jsem na doporučení lékaře nemocnici Na homolce. Operace trvala hodinu, udělali nejšetřnější variantu, odstranili jen kousek vyhřezlé plotény,který zasahoval do nervového kanálu a zbytek zanechali.Žádné šrouby v páteři. Den po operaci jsem začala trénovat vstávání z postele - z lehu na břiše. Nesměla jsem 21 dní vůbec sedět. Ale úleva, že po 1/4 roce úplného ochrnutí, kdy ani nechodíte, ani nesedíte najednou můžete vstát a jít byla neskutečná. Hned druhý den rehabilitační lékařka zahájila cvičení, dostala jsem přesný rozpis a posloupnost cviků - nijak speciální, spíš na srovnání síly v obou nohách i částech těla. Po 3 týdnech jsem si poprvé na krátko sedla, postupně zátěž zvyšujete, ale každý den je velký pokrok a zlepšení. Po 1,5 měsíci od operace jsem nastoupila intenzivní rehabilitace ma Malvazinkách (vodoléčba, fyzioterapie, magnety atd..), nesmírně mi to pomohlo. 1.11.2012 to bude rok od operace. Sportuju, jako dřív, jen si dávám pozor na určité typy pohybů, přeučila jsem se špatné pohybové návyky a jsem bez problémů. Homolka je na tyto operace vyhlášená, děkuju jak lékařům, tak dalšímu personálu, domů jsem šla naprosto poučená a vybavená pomůckami (berle, nástavec na WC) a nezaplatila jsem ani korunu. Samozřejmě, po operaci to není nic moc, rozpáraná záda, bolí to jako každá jiná operace, ale když není na výběr, tak nemá smysl se nervovat víc, než je nutné.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
To , co tady čtu je opravdu informační guláš.

Pokud vám někdo navrhl operaci na základě vašeho dopisu ( a snad i snímků ) pak k tomu nemám komentář...

Souhrnně:
1) neoperují se obrázky ( to, že máte nějaký nález protruse nebo čeho na snímku ještě neznamená, že musíte pod kudlu ). Lidí s "vyhřezlou ploténkou" běhá po světě spousta a neví o tom.
2) operuje se tehdy , pokud jsou známky dráždění a poškození nervových struktur ( mícha, kořeny a nervy )
3) operuje se tehdy pokud se stav nelepší po cca 8 týdnech intenzivní konzervativní léčby
4) neoperuje se tehdy , pokud je jakákoliv pochybnost o zdroji bolestí
Všechny body přitom platí současně.

Vaši situaci tady nevyřešíte. Váš neurolog je schopen posoudit indikaci operace a to bez výhrad.

Výhřez ( dle vašeho popisu však pochybuji o tom, že se jedná o výhřez ale spíše tzv. bulging nebo protrusi) v oblasti TH 3/4 je raritou. Nemám pravda moc informací, ale dovolím si pochybovat , že je zdrojem vašich potíží.

Ke komentáři jedné z návštěvnic. Neexistuje žádná levá a pravá ploténka, je zkrátka mezi každým obratlem je jedna.

Reakce na MUDr. Tomáš Vilhelm

Otto Davídek  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí

Konečně to zde někdo napsal co a jak. MUDR. Tomáš Vilhelm. Moc Děkuji za všechny co to čtou.

To je důležité aspoň vědět. ostatní už posoudí Váš doktor.

Ještě jednou Děkuji MUDR. Tomáš Vilhelm.


S pozdravem Davídek Otto

Reakce na Otto Davídek

anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý večer je hezké co tu píšete no tak jsem to špatně napsala leva a pravá plotenka neni taky jsem začla chodit na tu mekenzie metodu je to měsíc co cvičim asi to neni moc ja vim ale ted posledni dobou se mi trošku mota hlava a hodně blbě se mi stáva brněj mne chodidla mam cvičit dal ? ďocela taky premyšlím že si to nechám vyškrabnout nebo co se s tim děla je mi jak jsem psala 33 let a už stim marodim intenzivně 5 měsícu jinak mne to už boli asi tak tři roky ale ted je to někdy k nevydrženi

Reakce na anonym

anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, dne 20.6.12 mě operoval MUDr. Kaltofen z neurochirurgické kliniky v Hradci Králové. Byla my provedena tzv.dekompresivní operace vyhřezlé ploténky Th 3/4.Pocit úlevy a ztráta bolestí byla okamžitá!
Po pěti dnech jsem byl propuštěn domů a všechno bylo v pořádku do 24.10.12. Ten den jsem byl pouhý šestý den v práci (pracoval jsem jako řidič VZV) ke které patřilo i vychystávání přípravků které jsem pak vozil. Už den před tím jsem měl silné bolesti v oblasti operovaného místa. Nicméně když jsem znovu a znovu vychystával tak jsem se sehnul a když jsem se chtěl vrátit tak my do pravé ruky vystřelila obrovská bolest.Musel jsem si nechat zavolat sanitu a znovu jsem skončil v nemocnici na kapačkách (devět dní!).Po té mě propustily s tím že si mám doma zařídit přes svého neurologa magnetickou rezonanci a brát prášky (Tramal 100 mg) proti bolestem a při nejhorším chodit na injekce. Takže magnetickou my budou dělat v Liberci 30.1.13 a jsem celkem zvědavej co najdou. Po té magnetické až budou snímky tak mám jet na kontrolu do Hradce Králové kde se podle výsledku rozhodne co dál semnou. Doopravdy jsem si myslel že v práci vydržím déle než jen šest dní!

Pro lékaře píšu přesně to co mám v propouštěcí zprávě po operaci napsáno.
OPERACE : Parc. hemilaminektomie Th3/4 1.dx, extr. osteochondrosy

Děkuji za reakce.

Tomáš Křenek
Česká Lípa
Karel  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Nevím, jak je možné, že jste na Homolce nazaplatila ani korunu navíc, když se tam připláví na lůžko. Letos, jak jsem byla informována, stojí lůžko na Homolce vč. 100,-korunového polatku 450,-Kč denně. Tak neblbněte lidi. Hana

Reakce na Karel

deniska  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,ale nevím kde jste to slyšela,že se připlácí na lůžko 450 kč.Já jezdím na Homolku a zrovna zítra tam jedu,tak jsem se informovala a není to pravda.Pouze budu platit 100 kč a víc nic.Jo,nadstandart se připlácí,ale né obyčejný pokoj.Denisa
Zuzana  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den,dva dny znám svou diagnozu, výhřez 13mm.Sama jsem takto velký ještě nikde v diskuzích nezaznamenala a mí lékaři se tváří skoro tragicky.Mám tři malé děti a proto zvažuji každý krok-s kým se poradit,na koho se obrátit,kde operaci podstoupit.Pokud máte dobrou zkušenost a typ na konkrétního lékaře,prosím doporučte mi jej.Děkuji a všem přeji bezbolestná záda:)Z

Reakce na Zuzana

MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
sdělujete svůj nález, ale ne obtíže. 13 mm je rozměr čeho ? šíře "výhřezu" nebo objem hmoty disku směřující do páteřního kanálu ????
On je v tom totiž zásadní rozdíl.
Navíc neuvádítě , zda " výhřez" utlačuje míšní obaly nebo míchu samotnou.
Pokud jsou úvahy o operačním řešení, pak předpokládám, že máte silné bolesti v mezilopatkové oblasti a obnlasti šíje a hrudníku, které trvají více jak 6-8 týdnů, že máte poruchu hybnosti nebo citlivosti v oblasti hrduníku a dolních končetin. Že máte jasně pozitivní neurologický nález, který odpovídá výhřezu.

Reakce na MUDr. Tomáš Vilhelm

Zuzana  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za reakci.
Zde přepis závěru nálezu z mr:
Mediodorzální až vlevo parameidálně zasahující v.s.sekvestrující výhřez ploténky L4 AP šíře 11mm,kraniokaudálního rozsahu 13mm,laterálního cca 11mmmklehce kraniálně se propagující,v terénu konstitučně relativně úzkého kostěného kanálu s hrubým útiskem vaku na průsvit 4mm AP a v.s. iritací intradurálně probíhajících kořenů L5,vlevo v.s.až s útlakem kořene-Osteochodnroza L4/5 se známkami end-plate disease Modic 1.
Obtíže:po dobu jednoho roku,od události kdy se šestiletý syn propadl ledem,já pron skočila a za oba v hloubce náročně musela bojovat,mám "lepší a horší" období,kdy mne silné bolesti a slabost zad téměř ochromí po nečekaném ukloznutí na sněhu,kýchnutí nebo zakopnutí a taková krize může trvat až týden.Chůze je bolestivá,předklon témeř nemožný,zvedání předmětů taktéž.

Zuzana

Reakce na Zuzana

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
OK, pokud není známka nervové obrny, platí, zejména ve Vašem věku, co bylo navrženo shora.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Zuzana

MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Takže jde o výhřez v oblasti bederní a ne hrudní, jak plynulo z titulku. Výhřez je velký. Rozhodující je neurologický nález. Pokud je postižení svalové síly, ochrnutí prstů nebo plosky, pak nemá smysl s operací otálet.Jsou-li jedinou obtíží bolesti a to pouze v oblasti beder bez šíření do končetiny,je potřeba důkladná rozvaha , zda je výhřez skutečně jejich příčinou.

Reakce na Zuzana

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
zvažte ještě možnost konzervativního řešení aplikací ozonoterapie (lépe) či periradikulární terapie (PRT).
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Zuzana

deniska  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den paní Zuzko,jmenuji se Denisa a jsem po operaci bederní páteře,moc dobře vím očem mluvíte a co prožíváte.Já mám hodně zkušeností s doktorama a nic moc,ale koho můžu na 100% doporučit je Mudr.Chrobok z nemocnice Na Homolce v Praze.Je to špička u nás a mě hrozně pomohl a přístup tam mají lidský přístup a jsou ochotný Vám co nejdřív pomoci.Tak snad jsem Vám poradila a kdyby jste cokoliv chtěla vědět tak mi písněte na mail:aramis.denisa@seznam.cz.Mějte se a hlavně bez bolestí.Denisa
Lenka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den ...píšete že jdete po operaci 21 dní nemohla sedět ..já jsem týden po operaci vyh.plotenky v bederní části a třetí den jsem si už mohla při vstávání po boku už sednout ...tedy lékaři mi řekli že na nezbytně nutnou dobu muzu sednout...tak teď jsem opravdu zaskočená ...zda je to dobré ...když tak posílám email susenova@seznam.cz kdyby jste byla tak moc laskavá a napsala mi prosím pár info ...připadá mi že mě lékaři odbyli informacemi ..děkuji s pozdravem Krčkova
Lenka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den ..píšete že jste 21 dní nemohla sedět ..já jsem týden po operaci vyh .plot. a treti den ..mě učili vstanou z postele z boku do sedu ..na nezbyt.nutnou dobu ...teď se desim abych si neuškodila ..ale sama si moc nesedam ..spíš ležím ..chodím ..děkuji za radu ..
Lenka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se s vámi spojit a zeptat se na jistou pooperační klid.lecbu ...neboli sezení ..po operaci vyh. plot. Děkuji ...Lenka
Jana78  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, prosím o radu. Bolesti více jak 2 měsíce v oblasti bederní, vystřelující do pravé nohy (zatím pouze zadní strana stehna). Na MR mi byla zjištěna tato diagnóza:
Snížení signálu IV disku L4/5 bez jeho výhřezu či výraznější protruze.
Snížení signálu i výše disku L5/S1, T1 i T2 zvýšení signálu přilehlých krycích ploch při osteochondroze Modic II. Výhřez disku paramediálně doleva, šíře 10x15mm, tlak na durální vak (7x10mm) a kořen S1 vlevo.
Durální vak je oválný, přiměřené šíře, bez známek útlaku, kořeny obvykle lokalizovány.
Závěr: Osteochondroza L5/S1 Modic II., výhřez disku L5/S1 paramediálně doleva s tlakem na durální vak (absolutní stenotizace) a kořen S1 vlevo. Chondroza disku L4/5. Napřímená bederní lordoza.

Prosím o radu, na koho se v tomto případě obrátit a zda by mi mohla pomoci pouze rehabilitace? MR jsem si zařizovala přes známé, neboť moje obvodní i neurolog mi doporučení napsat nechtěli :(

Předem děkuji za odpověď.
Jana
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Snímky jsem neviděl, ale jeden problém vidím. Máte problém charakteru bolesti pravé dolní končetiny (pouze ve stehně). Nález z MR popisuje výhřez směrovaný doleva. Není vyloučeno, že nález na MR je pouze náhodný ! Mnoho lidí má výhřez a neví o tom. Je také důležité, jak vypadá neurologický nález. Je potřeba stav důkladně vyšetřit a posoudit, do jaké míry má výhřez klinické dopady.

Reakce na MUDr. Tomáš Vilhelm

Jana78  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, děkuji za Váš názor! Objednám se v Liberci na neurologii a věřím, že mi pomohou stav řešit. Přeji pěkný den, Jana
hadros  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Dobry den. Zajima me jaka je doba leceni po operaci vyhrezle plotynky.Mam vyhrez L5-S1 s utlakem korenoveho nervu. Kdy budu moct jit do prace a nejak normalne fungovat, neco delat a jen lezet. Jsem ridic z povoalni doufam ze se budu moct zase vratit za volant. Mam vyhrez L5-S1 dle ct 10,4mmm, medialni hernie 5,5 mm, a podle Mg. protruze disku L4/5 3,3 mm cirkul., paramed. vlevo he disku L5/S1 10,6 mm diskoradikul. konflikt HED s korenem S1 sin. Vysledky EMG registrujeme abnormity v pozdich odpovedich- F-vlana n.tibialis sin.a H- reflex m.solei sin.a vyznamnou patologii v manifestaci enervacni klidove patolog.aktivity m.gastrocnemius lat. vlevo. Tyto nalezy podporuji dg.akutni az subakutni tezsi formy radiokulopathie S1 velvo. Omlouvam se za mozne skomoleniny pro odborniky. Mam 33 let a nedokazu si predstavit ze bych mel jen dodrzovaz klidovy rezim jak me bylo doporuceno. Po dvou mesicich se to relativne uklidnilo ale za tyden jsem lezl z vany zvedl nohu asi jinak nez normalne a uz jsem se valel na zemi, pac jsem stoupl na nohu ktera me pred tim bolela, a jak jsem prenesl celou vahu na nohu tak najednou jako by tam nebyla! Spadl jsem zase na zacatek celeho leceni a tad je to jeste horsi v tom ze ta noha boli i v leze. Koncem Brezna jsem navstivil NCH v olomouci kde me dali termin operace za dva mesice. To jsem tezko rozdychaval. Nedokazal jsem si predstavit 2 mes doma na praskach. Ted uz mesic a tyden. Muj neurolog nechtel rezat ale podle vysledku Mg a EMG me odeslal na NCH kde jinou variantu nevidi nez operaci. Z okoli vim o dvou lidech co meli stejny problem a resily to operacne a fungujou (relativne)dobre. Sakris chtel jsem malej dotaz, a je z toho mala slohovka. Za pripadne chyby se omlouvam. Dekuji za pripadne rady a pripominky. Zdravym zadum zdar.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
objednací doby k operaci jsou dány kapacitou pracoviště, to je neovlivnitelné. Pokud je náhlé zhoršení - obrna nervu - kontroly na neurochirurgickém pracovišti a zvážení stavu by mohlo urychlit termín operace. Tedy kontrola na vaší neurochirurgii pro zhoršení stavu je vhodná.
prim. Moster, Revmacentrum
jarka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jsem od 22.11.na neschopence.3 týdny na neurologii v Blansku,nález z CT protruze L5/S1 doleva 7mm, s útlakem kořene S1.Léčba infuze, analgetika,rehabilitace.Od konce ledna bez bolestí zad, pokračuji s cvičením.Přetrvává nepříjemný pocit tlaku či tahu v levém chodidle, někdy až do poloviny lýtka.Potíže se zhoršují při změnách počasí.Neurologický nález:páteř -na poklep nebolí,bez PV spasmů ,porucha dynamiky L páteře-Thomayer pod kolena.DKK:lehké oslabení plantární i dorzální flexe nohy vlevo,tonus svalový soum.,ršo L2-4 sym., L5-S2 vlevo nevyhýbavé, bez PY či cerebell. sympt., lassegue vlevo při 70 st. pozitivní.Stoj a chůze s lehkým oslabením po špičce LDK,senze neporušena, mening. není.Chtěla bych vědět zda je naděje že tyto obtíže časem odezní ,nebo mě čeká operace. Mají v tomto případě smysl lázně, také v práci mi dávají najevo že už bych se mohla vrátit.Děkuji za radu Jarka.
Zuzana  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Po 15ti měsících bolestí a týden před operaci jsem začala cvičit smsystém. Už po dvou týdnech jsem zvládala dvounásob aktivního pohybu a teď ,po měsíci cvičení ,se cítím velmi dobře,přetrvává jen mírná bolest jedné nohy.Úspěšnost tohoto cvičení jako léčby je údajně velká,po 3-6ti měsících každodenního cvičení dochází k úplnému rozložení vyhřezlé části ploténky.

Reakce na Zuzana

GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den Jarko, takto na dálku se neodvažuji vyslovit jakoukoliv prognózu vašeho stavu, aktivním přístupem, pravidelným, vhodně a individuálně voleným cvičením a event. lázeňskou léčbou zaměřenou opět na akativní cvičení můžete zlepšíní stavu výrazně pomoci
Hodně úspěchů
Mgr. Han Vašíčková
Hany17  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den mám po operaci vyhřezlé plotýnky .. Je mi 18 let a mám 2 tydny po operaci a chci se zeptat jestli je normální ze mě občas ješte vystreli do nohy.. Cviky dělám co mi řekli ale mám strach , že to nebude dobré jinak dřív jsem nemohl sedět chodit nic a teď po operaci chodím jsem v pohodě jen ta občasná bolest.. Trpěl jsem v bolestech okolo 5 měsíců..
hadros  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Dobry den. Ja sem10 dni po operaci a musim rict ze bolesti nohy a bedrní oblasti ustoupily. Nechci to zakriknout. Zatim jen bud chodim nebo lezim. Musim jen doufat ze pri pravidelnem cviceni me tento stav vydrzi. Po mesici zacnu rahabilitovat a pridavat zatez.
Na druhou stranu musim priznat ze od kamose otec byl tri dny predemnou na operaci se
stejnou plotnou a jeho stav po operaci neni az tak uspokojivy. Citi velice mirne zlepseni coz neni to co by clovek od operace cekal.
krata  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,Včera jsem se vrátil z nemocnice kde jsem byl týden na kapačkách,uleva skoro žádná,propouštěcí zpráva. LI syndrom vlevo,radikul.sy. L5,S1 s T/P paresou vlevo s převahou postižení peroneální složky,regrese paresy-dle MR korelující hernie disku L4-5 paramed.vlevo. Může mi to někdo trochu vysvětlit,jen jsem se dozvěděl že mám výhřez 8 mm,levá noha bolí a brní.Děkuji moc
Zuzana  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den,

již jednou jsem zde tuto informaci sdílela,ale protože vím,jak těžké je tuto metodu najít a mezi vším,co se na internetu píše a nabízí vyznat,píši ještě jednou:

Po 15 měsících velkých bolestí kvůli 13mm výhřezu L4/5 jsem 10 dnů před plánovanou operací začala cvičit sm systém. Úleva přišla témeř okamžitě,během dvou týdnů(operaci jsem odložila pro jistotu na podzim) jsem začala fungovat téměř celý den bez ležení a téměř bez bolesti.Dnes je to asi 7 týdnů a já věřím,že vyšetření magnetickou rezonancí v říjnu ukáže dobrý stav.
Všem bolavým přeji,aby našli to pravé řešení.
Zuzana
Mili57  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer, jsem po operaci již 21 let. Já bych se nebála, říkám já.Operovali mě v Ústí nad Labem a odvedli skvělou práci, za což jim nepřestanu nikdy děkovat.Co se s Vámi bude dít, to Vám asi nikdo neřekne, krom lékařů.Tenkrát a dnes je obrovský rozdíl.Přeji Vám, aby jste se rozhodl sám, protože na Vás záleží. Mili