Výrůstek na patě

Výrůstek na patě

Kkk1  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Mám hrčku na noze.Vypadá to na výrustek na patě a chtěla bych se zeptat jestli to jde léčit jinak než operativně. Děkuji
anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
pokud roste výrustek na patě, na zadní partii v oblasti úponu Achil.šlachy, jde s největší pravděpodobností o počínající "ostruhu".
POkud , dle rtg , většinou ale nutné i ultrazvuk. vyšetření, není postižena AChil.šlacha, lze stav léčit i jinak.V tomo případě mpožn o oužíi i lokal.apalůikci pulsního ultrazvuku, deriv masti, event proizánětlivé léky.Pokud by byly změny již i na šlaše a výristek by byl již se známkami z ínětu, porotm je vhodnáý apalikce rázové vlny. Operataivní řešení, t.zn.krvav operace+ odstranění výrustku ,je dnes spíše již vzácností.Vel,mi důležitý, v popdstatě nejvíce ze všeho, je zde fenomen bčasu. Je najevýš vhodné vyšetření vč RTG+ USG, pokud jste z okolí Zklína možno objednat kdykoliv na e mailu, ev na tel 577437149 vždy Ú,Stř.Pá - zdravím milan krejčí
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
v případě výrůstků na patě je velmi účinná rázová vlna, je ale nutné také cvičení krátkých svalů nohy, aby se výrůstky, které vznikají z důvodu přetížení úponů svalů, znovu neutvořily. Více se o rázové vlně dočtete na našich webových stránkách na odkazu: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Přeji velmi brzké uzdravení!
Mgr. Katka Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
DObrý den, "hrčky" na patě lze neoperačně řešit rázovou vlnou. Obraťte se na pracoviště rázové vlny a na 90% by to mělo jít vyřešit. Pokud není "hrčka" velká jako Sněžka...
Iri123  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 6 odpovědí
Již 3 měsíce nemůžu došlápnout na patu,mám 2 ostruhy,bolí to pekelně,už mám z toho deprese,pomůže mi rázová vlna?Ortoped nic neřeší,jeho to nebolí,že???
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
léčba rázovou vlnou je jistě ideálním řešením. Vysokoenergetická rázová vlna ESWT je s výhodou - je účinnější a léčba je zpravidla jen jednorázová.
prim. Moster, Revmacentrum / Centrum léčby rázovou vlnou
Mgr. Šárka Keroušová  |  Basic member  |  Kladno
  • 34 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, doporučovala bych kromě rázové vlny také uvolnit celou nohu měkkými a mobilizačními technikami, protáhnout stažené svalíky a také posílit krátké svaly nohy. Naučit správně zatěžovat dolní končetiny, nášlap, chůzi atd. Toto vše by vás měl naučit dobrý fyzioterapeut.
Krásný den, s pozdravem Mgr.Šárka Keroušová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Milan Krejčí odb.lékař pro ortopedii  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Zlín, Slavičín
  • 5 odpovědí
Výrustek na patě
Pokud jde "jen" o bolestivost paty, jistě se může aplikovat fyzioterapie, uvolnění ,protažení svalů, nácvik správ. stereotypu chůze atd... Pokud se ale již prokáže na okostici patní kosti zánět, potom je ideální řešení jen aplikace rázové vlny
zdravím milan krejčí
MM 23  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Výrůstek na patách
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na výrůstky (ze zadu) na patách, které se začaly dělat synovi asi z hokejových bruslí.Hokej hraje dest let a výrůstky jsou stále větší. Před třemi lety dostal gelové náplastě, které mu nepomohly a dále to doktor neřešil. Na bolest si stěžuje hlavně v bruslích a je to i vzhledově nepěkné. Prosím o radu, děkuji
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
DObrý den, určitě vyhledejte pracoviště rázové vlny, aby se ostruhy odstranily. Mělo by to jít.
S pozdravem V.Kovalovský - XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Bc. Václav Kovalovský

Iri123  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 6 odpovědí
Tak jdu zkusit rázovou vlnu na ostruhy na patě,doufám,že alespoň trochu pomohou.Děkuji za radu.