Velký COMEBACK do sportovního života? Zkuste léčbu pomocí vlastní krve!

Autor:

Bez sportu to nejde! Někdo hraje tenis, další kope do balónu, většina nasadí v zimě lyže a pár nadšenců si dokonce pravidelně vyrazí zaběhat. Jenže sport také občas bolí. Trable a bolístky se mnohdy blíží zcela nenápadně a rády dávají o sobě vědět až po delší době. Většina z nás je zná pod pojmy artróza, tenisový loket, Achillova šlacha, bolavé koleno, pata, zkrátka a dobře nemoci pohybového aparátu a klasické sportovní úrazy.

orp2
Vlastní krev jako záchrana?

Většinu sportovních úrazů, ale i další potíže s pohybovým aparátem nyní začali pacienti řešit pomocí své vlastní krve. Zdánlivě složitý název metody využívající AUTOLOGNÍ KONDICIOVANOU PLASMU je však založen na docela prostém zákonu lidského těla. Podstatou účinku této bioterapie jsou vlastnosti krevních destiček (trombocytů), které uvolňují řadu bílkovin, mj. tzv.cytokiny a růstové faktory. Zjednodušeně řečeno, vše začíná krví. Ta se ve speciální centrifůze odstředí a do postiženého místa je aplikována už jen pacientova vlastní léčivá krevní plasma.  „Celá metoda urychluje proces hojení, zrychluje rehabilitaci a významně zkracuje dobu zotavení po úrazech a operacích,“ vysvětluje ortoped MUDr. František Picek z pražského ORP Centra a dodává, že jde o léčbu  neoperační, bezpečnou a využívající hojivé účinky látky z „vlastního těla“. Právě ortoped Picek se stal u nás prvním, kdo svým pacientům nabídl léčbu vlastní plasmou použitím patentovaného systému Double Syringe Systém, díky kterému je celý zákrok významně zkrácen na pouhých 15 minut a zpět do těla se dostává skutečně čistá plasma.

orp1
Jak to celé probíhá?

Během cca 15ti minutové návštěvy je pacientovi odebráno cca 9ml žilní krve do patentované dvojité zkumavky - stříkačky. Krev se poté zpracovává ve speciálním zařízení. Během zpracování se oddělí plasma a využitím druhého dílu stříkačky se odsaje. Získá se vzorek obsahující plasmu bohatou na krevní destičky a koncentrované růstové faktory. Ten je nakonec lékařem injekční jehlou aplikován do místa určení. Do vlastního krevního vzorku se nic nepřidává a právě díky patentu se se vzorkem ani jinak na vzduchu nemanipuluje.

Jak poznáte, že jste zralí na vlastní plasmu?

Poradí vám ortoped, který se touto léčbou zabývá. Léčba pomocí ACP je vhodná hlavně pro typické sportovní diagnózy, jakými je například tenisový loket, bolesti úponu Achillovy šlachy, skokanské koleno, bolesti paty. Používá se i u čerstvých či operovaných poškozeních rotátorových manžet ramenních kloubů, po náhradách zkřížených vazů kolen, těžších podvrtnutích kotníků či jiných vazivových poraněních. Pražské ORP Centrum je prvním zdravotnickým zařízením, které svým pacientům nabídlo léčbu krevní plasmou. „Během uplynulého půlroku u nás našla pomoc také  řada  špičkových sportovců, u kterých jsme zaznamenali obrovský posun k lepšímu, tedy významně kratší dobu rekonvalescence“, doplňuje MUDr. František Picek. Dobré výsledky dokládají i studie a zkušenosti s léčbou degenerativních poškození velkých kloubů v počátečních a středních stádiích.

orp3

Metoda ACP zrychluje start do kvalitního pohybu až o 50%

  • Návrat k plné sportovní výkonnosti po natažení svalů - o 30% kratší doba léčení
  • Léčba bolestí  tenisového lokte - po 6ti měsících zlepšení u 86%, po 2 letech u 93%! (Pacienti, u kterých selhala standardní léčba)
  • Snížení bolesti a obtíží s artrózou kolene - zlepšení o 34% (při léčbě injekcemi hyaluronátů jen 10%)
  • Poranění a operace např. ramene nebo Achillovy šlachy - urychlení regenerace až o 30 - 50 %!

Publikováno: 13.12.2010

Doktor ve Vašem okolí