Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Artróza a kmenové buňky - Velký COMEBACK do sportovního života? Zkuste léčbu pomocí vlastní krve! - Diskuze

Artróza a kmenové buňky

Artróza a kmenové buňky

jiskricka-zelena@seznam.cz  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Je mi 36 let a mám III. stupeň artrózy. Pokud si zvolím k "léčbě" Kmenové buňky, které mi dodaly velkou naději, na jak dlouho (cca) oddálím operaci..Artróza mi byla prokázána ve 30 letech, ale příznaky, které jsem nedokázala pojmenovat, jsem měla již dříve. Nadváhou netrpím. Už rok beru Piascledine 300. Občas chodím na rehabilitace, které mi bolest v kloubech občas rozbouří. Kmenové buňky mě zaujaly a dodaly "malou" naději.. Ještě jednou děkuji za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
léčba kmenovými buňkami je vhodná i u pokročilejších stádií osteoartrózy a může významně ovlivnit průběh (zhoršování) choroby a oddálit nutnost operace. Vše ovšem závisí na stupni poškození kloubu a již stávajících anatomických kloubních změnách. Prognóza může být stanovena až na základě klinického a RTG vyšetření. V případě zájmu o léčbu kmenovými buňkami se u nás objednejte. Bližší informace - XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
prim. Moster, Revmacentrum
beja  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chystám se postoupit léčbu kmenovými buňkami - artroza kolen II. supeň. Co to pro mně znamená do budoucna aby se artroza nevrátila? Myslím, že kromě stanovení diagnózy by bylo vhodné pátrat po příčině. Nesprávné postavení kloubu, ploché nohy a podobně. A tyto příčiny odstranit. Jinak je to začarovaný kruh. Přemýšlím správně?

Reakce na beja

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
léčba artrózy musí být komplexní. Tedy nestačí jen aplikovat kmenové buňky, ale je nutno následně o pacienta s kloubní artrózou pečovat pravidelnými kontrolami - zobrazovacími metodami (RTG, MRI) a klinickými kontrolami s předpisy účinných podpůrných léčiv modifikujících artrózu (SYSADOA). K tomu mají licenci jen odborní lékaři oboru ortopedie a revmatologie. Vyberte si tedy k léčbě kmenovými buňkami proto jen ortopedické pracoviště, které tuto péči je schopno a ochotno poskytnout. Jen tak může být léčba kmenovými buňkami účinná.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na beja

MUDr. František Picek  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Praha
  • 12 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, máte pravdu v tom, že racionální léčba artrózy vyžaduje komplexní přístup, který začíná odborným vyšetřením stoje a chůze, posouzením os zatížení dolních končetin, včetně Vámi zmiňované kondice klenby nožní a rotace kolen.Cílené vyšetření nosných kloubů může odhalit vážnější poškození než ukazuje vyšetření rentgenové nebo MRI. Seriózně je tedy třeba vyloučit poranění měkkého kolene a posoudit veškeré možné důvody vzniku, respektive důvody pro případný nízký efekt Vámi plánované biologické léčby.Závěrem lze tedy doporučit, aby jste se obrátil/a na takové takové zdravotnické zařízení, které dokáže nabídnout skutečně komplexní péči, včetně té rehabilitační. S pozdravem MUDr. František Picek, ORP Centrum Praha, XXXXXXXXXX
Janyna  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 2 odpovědí
Dobrý deň,chcela by som sa spýtať,či sa kmeňovými bunkami u Vás,liečia aj klby zápästia a DIP klby. Mám výrazne nepohyblivé zápästia aj prsty už 11 mesiacov a aké predošlé vyšetrenia potrebujem k tomuto liečebnému postupu,prípadne ak sa rozhodnem liečiť u Vás,za aký čas by som sa k tejto liečbe dostala.Ďakujem.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Velmi špatně jsem chodila, hlavně mi dělaly potíže schody. Dr.Kopala jsem si našla na internetu, jelikož jsem hledala lékaře který tuto metodu provádí. Zjistil arthrosu obou kolen II. stupně. Po rentgenu a vyšetření mi l... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí