ACP – léčba krevní plazmou

Metoda ACP (autologous conditioned serum) využívá tělu vlastní, upravenou krevní plazmu, která je obohacena aktivovanými krevními destičkami (trombocyty), jenž obsahují protizánětlivé a růstové faktory. Tyto faktory mohou příznivě ovlivnit regenerační a hojivé procesy šlach, svalů, vazů a kloubních chrupavek. Pomocí této metody dochází ke zlepšení hybnosti a snížení bolesti kloubů.

orto1

Jak probíhá ACP léčba?

Pacientovi je odebrána krev (cca 10ml) do patentované dvojité stříkačky, která je okamžitě zpracována ve speciálním přístroji, kde se oddělí plazma bohatá na protizánětlivé a růstové faktory z krevních destiček. Poté je plazma injekčně aplikována do poškozené tkáně, kde aktivuje proces hojení.

Využití ACP metody

ACP metoda je využívána k léčbě celé řady ortopedických potíží jako je např. golfový či tenisový loket, ostruhy, skokanské koleno apod.

Dále ke zmírnění bolestivých pooperačních či poúrazových stavů, k léčbě chronické bolesti kloubů nebo šlach a léčbě kloubní artrozy v prvním až třetím stádiu dle zobrazovacích metod nebo operačního nálezu.

Rizika léčby ACP

Vzhledem k tomu, že se jedná o aplikaci vlastní krve, nehrozí pacientovi prakticky žádná rizika. Odběr i aplikace jsou při užití originální metody ACP sterilní a i z tohoto pohledu je aplikace maximálně bezpečná. V některých případech může být bolestivá z důvodu lehké reakce tkání na plazmu.

Cena ACP

Metoda není hrazena žádnou ze zdravotních pojišťoven, protože je považována za nadstandardní ošetření. Cena jedné aplikace se pohybuje kolem 4000 Kč. Dle závažnosti poškození a podle diagnózy ošetření je třeba jedna až šest aplikací.

Aktualizováno: 7.10.2014

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

ACP – léčba krevní plazmou - Novinky

Trápí vás tenisový loket?

MUDr. František Picek

Silná bolest na zevní straně lokte vám nedovoluje sportovat, pracovat na počítači, odnést nákup do auta, pochovat dítě a pak...

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Velmi špatně jsem chodila, hlavně mi dělaly potíže schody. Dr.Kopala jsem si našla na internetu, jelikož jsem hledala lékaře který tuto metodu provádí. Zjistil arthrosu obou kolen II. stupně. Po rentgenu a vyšetření mi l... Více 

Související indikace

ACP – léčba krevní plazmou

Doktor ve Vašem okolí