Zvýšený prolaktin

Zvýšený prolaktin

Jana

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, mám zvýšený prolaktin 21. den cyklu, co to může znamenat a co mě čeká dál za vyšetření atd.. s manželem již plánujeme 2 roky děti a nedaří se, dočetla jsem se že při tom dochází i k tvorbě mléka, to se i v mém případě stalo, jak s tím bojovat. Děkuji
Jana

Zobrazit příspěvky4 Skrýt příspěvky4
Gyncentrum Ostrava

Dobrý den,

ve Vašem případě bude nutno provést další vyšetření,které by mělo odhalit, co hladinu prolaktinu zvyšuje.Jedná se o CT mozku na oblast hypofýzy, kde se může skrývat malý nádor, který to způsobuje.Ale ve většině případů se příčina nenajde a léčba probíhá preparáty, k tomu určenými.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
Gyncentrum Ostrava

Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.

Zvýšený prolaktin blokuje správnou funkci reprodukčních orgánů a brání otěhotnění. Lze ho snížit podáním léků. Je však nezbytné provést některá další vyšetření. Přeji úspěšné otěhotnění.Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.

Dobrý den.
Prolaktin je hormon, který má v organismu řadu funkcí. Dosud ne všem přesně rozumíme. Je ale prokázáno, že jeho zvýšené hladiny brání na řadě úrovní otěhotnění. Léčba je poměrně snadná,existuje řada léků, které dokáží prolaktin snížit.
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den,
zvýšená hladina prolaktinu je možnou příčinou neplodnosti, je vhodné nasazení léků, který hladinu prolaktinu snižuje. Při extrémně vysoké hladině se doporučuje provedení vyšetření hypofýzy magnetickou rezonancí.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Doktor ve Vašem okolí