Bolest levého ramene a ruky, brnění a ztuhlost

Bolest levého ramene a ruky, brnění a ztuhlost

Nelie  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
Již čtvrtý den mě bolí levé rameno. V klidu cítím jen menší tlak (jakobych tam měla něco vražené), při pohybu se ozve bodavá bolest, která se při zvednutí ruky šíří i dále do ruky. Při pohybu (a chvíli po něm) ruka malinko brní, je trochu jakoby ztuhlá.
Asi před dvěma měsíci jsem měla problém s pravým ramenem, které při námaze začalo bolest (bolest ale byla spíše víc vzadu). Při noční zátěži (stěhování prodejny) byla bolest nesnesitelná, ruku jsem nemohla používat, brněla... následně se bolest objevila jen při např. zvedání krabic. Nyní už mě pravá ruka netrápí. Nevím ale jestli to spolu nějak nesouvisí.
Trápí mě i třes rukou (někdy i celé horní poloviny těla) v klidu (což už je nahlášeno u obvodního lékaře).
Existuje na rameno nějaký domácí léčba nebo je nutná návštěva lékaře? A postačí zajít k obvodní lékařce?
Děkuji
Mgr. Šárka Keroušová  |  Basic member  |  Kladno
  • 34 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, doporučovala bych vám navštívit nějakého odborníka(ortoped, rehabilitační lékař), který by měl z vyšetření a RTG snímku vyloučit strukturální onemocnění. A poté bych ev.doporučovala návštívit individuální fyzioterapii, kde si vás fyzioterapeut vyšetří a dle kineziologického rozboru zhodnotí váš stav pohybového aparátu. Problémy můžou být pouze funkčního charakteru z nesprávného zatěžování pohybového systému. To znamená, že bolest a brnění může způsobit např.blokace žeber, hrudní páteře, či blokace krční páteře.
S pozdravem Mgr.Šárka Keroušová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX