Bolest trapézového svalu

Bolest trapézového svalu

andres  |  návštěvník  |  West Sussex
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

Je mi 21 let, pracuji v kuchyni. Začal jsem pracovat před 3 týdny. Od té doby mě v průběhu práce začnou bolet trapézové svaly. Na levé i pravé straně. Myslíte si že je to tím, že zvedám těžké talíře, chodím pořád z lednice, kde jsou 2 stupně k myčce, ze které při otevření vychází horká pára? Jak bych se se této bolesti mohl zbavit, abych mohl pracovat ve stejné práci? Po práci mi dělá obtíže zvednout ruce nad hlavu.

Děkuji za vaše odpovědi.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den Andresi,

pravděpodobně máte dysfunkci v oblasti hlubokého stabilizačního systému páteře - v převaze využíváte tzv. horní fixátory lopatek, kam se řadí právě trapézy, zvedače lopatek - partie, kterou popisujete jako přetíženou a jejich funkci již nevyvažují tzv. dolní fixátory lopatek.
Zkuste si při své práci uvědomit postavení ramen, která ve chvíli, kdy něco zvedáte či nosíte měla zůstávat široká a dole - neměla by se vytahovat nahoru. Zkuste si uvědomit jestli tzv. nevystrkujete hlavu dopředu a napřímit se v oblasti šíje.
Určitě by bylo fajn navštívit fyzioterapeuta a pracovat na držení těla a stabilizaci trupu.

S přáním pěkného dne

Iva Bílková - FYZIOklinika.
andres  |  návštěvník  |  West Sussex
  • 1 odpovědí
Dobrý den, děkuji za odpoved. Budu se radami řídit.