Bolest v rameni při zvedání paže

Bolest v rameni při zvedání paže

Marcela  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
dobrý den, nemůžu se týden zbavit bolesti v rameni, směrem k paži. Bolí mě to při zvedání ruky samotné či se zátěží, zvedání dozadu (při česání vlasů).. začalo to před týdnem, ráno po vyspání, během noci kojím vleže a občas v nepohodlné poloze na boku s rukou "nahoře" i usnu klidně i víc než na hodinu než se otočím. Také jsem byla den před tím po mazáži zad+šíje. A během dne zvedám 8kg kojence. Jinou zátěž si neuvědomuji. Odezní bolest sama? mám s tím něco dělat? rozcvičit mi to nejde - respektive, bolí to furt stejně. Je to chyba v kloubu? natažený sval? Děkuji. Marcela
Mgr. Šárka Keroušová  |  Basic member  |  Kladno
  • 34 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, Marcelo, samozřejmě, že může být nějaký problém přímo v kloubu, myslím tím nějaká strukturální změna. Ale u vás bych to spíše viděla na funkční poruchu v pohybovém systému-nevhodné zatěžování a z toho plynoucí např. blokace žeber, hrudní páteře, klíčku, krční páteře... Doporučila bych vám navštívit individuální fyzioterapii, kde si vás fyzioterapeut komplexně vyšetří a zhodnotí funkčnost vašeho pohybového aparátu. Měkkými a mobilizačními technikami vám uvolní blokace a stažené svalstvo a ukáže vám, jak správně zatěžovat,uvolnovat stažené svaly, nácvik bráničního dýchání atd.
Krásný den, s pozdravem Mgr.Šárka Keroušová.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Martina96  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, už asi přes 2 měsíce mám bolesti v rameni. Nejvíce při zvedání paže. Když si chci rameno promasírovat, nenajdu žádný bod, kde by mi to bolelo. Je to bodavá bolest. Občas to na pár dní přejde a objeví se to znovu. Je mi 17 let, neprovozuji žádný sport, kde bych si rameno mohla namožit. Porosím o radu, mám si s tím někam zajít? O co by mohlo jít ? Martina.
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
mohlo by jít o svalové přetížení nebo blok v oblasti ramene. Pokud to bolí již takhle delší dobu, navštivte rehab.lékaře či fyzioterapeuta, který Vás vyšetří a bude si vědět rady. Pokud to za 2 měsíce samo neodeznělo, bude tomu potřeba trochu pomoci.
Martina96  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji.
bobin  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám bolesti pravého ramene asi půl roku. Vystřeluje mi bolest až směrem k prsu a do zadu k lopatce/ pálení, píchání/, Pokoušela jsem se bolest zmírnit mastí, nicméně nic naplat bolí to stále. Jsem v přechodu, může to mit i na toto vliv? Pracuji na PC, ale není to až tak dlouho cca 3-4-hod. denně.
Prosím poraďte co s tím.
Mos děkuji
Mirka.
Mgr. Šárka Keroušová  |  Basic member  |  Kladno
  • 34 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, vaše bolesti pocházejí zřejmě od blokovaných žeber. Doporučovala bych vám navštívit fyzioterapii, kde si vás fyzioterapeut vyšetří a zhodnotí funkčnost vašeho pohybového aparátu. Udělá vám terapii a řekne vám, co dále dělat. Příčina je s největší pravděpodobností z nevhodného zatěžování, špatných pohybových stereotypů, s následným vadným držením těla, tzv.svalovou dysbalancí.
Krásný den!
S pozdravem Mgr.Šárka Keroušová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Hanka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,jmenuji se Hanka,je mi 41let a mám velmi ráda sport.Doma cvičím na běhátku,veslařském trenažeru a mimo to hraji volejbal,kde jsem zhruba před půl rokem začala pozvolna pociťovat bolest v pravém rameni.Samozřejmě jem to neřešila hned a spoléhala na to,že se to spraví a ono ne.Ba naopak,začalo se to zhoršovat a to nejen při cvičení,ale již i při běžném životě.Mám problém ruku zvednout nad hlavu,zařadit rychlost v autě,položit ruku pod hlavu.Vše udělám,ale je to s bolestí.Navštívila jsem tedy lékaře(ortopeda).Při první návštěvě mi rameno obstříkla a měla jsem na 2 týdny + - pokoj.Poté se ale vše vrátilo do původní podoby.Při druhé návštěvě mi obstřik udělat již nemohla,tak mi doporučila rehabilitaci a magnet.Při rehabilitaci jsem pěkně trpěla a hlavně to vůbec nepomohlo.Je toto zcela normální reakce?Spraví se to,nebo jsem jen nedočkavá.Jako diagnozu mi p.doktorka určila impnigment syndrom.Děkuji za odpověď
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
velmi dobře nám na impingment syndrom působí fokusovaná rázová vlna (ESWT), klienti udávají zásadní zlepšení již po první aplikaci. Dojde k výraznému snížení bolesti a pohyblivost v rameni se velmi rychle zvyšuje. Více o terapii rázovou vlnou se dočtete na našich webových stránkách na odkazu: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
K samotné fyzioterapii - pro úspěšné odstranění problému se musí pracovat nejen s ramenním kloubem jako takovým, ale také ovlivnit správné postavení lopatky a také celého hrudníku, který je pro kvalitní pohyb v ramenním kloubu také velmi důležitý.
Přeji příjemný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX