Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Chronická bolestivost ramen - Bolest ramene - Diskuze

Chronická bolestivost ramen

Chronická bolestivost ramen

v.v.  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, je mi 36 let, delší dobu cca 5 let se potýkám s bolestmi v ramenou, někdy obě zároveň, jindy zas jen jedno nebo druhé.Za celou tu dobu jsem nebyl schopen vysledovat přesný původ těchto potíží, natož pak jejich efektivní odstranění.Celé trápení trvá většinou i několik týdnů, poslední dobou mi připadá, že se potíží už nedokážu zbavit vůbec.K bolestem vždy patří i velice výrazně snížená hybnost, pokoušel jsem se užívat celou řadu kloubních preparátů, ze začátku se zdálo že postačí "kolafit", ten však již po třetím zopakování, tzn. doužívání dle letáku celého balení, přestal jakoby učinkovat.Nutno poznamenat, že pracuji především rukama, k tomu provozuji kondiční posilování a hraji raketové sporty. Jediné co jsem stačil vysledovat je, že při už při částečné prochladnutí(jízda na kole či motocyklu) se tento stav rapidně zhoršuje!Tyto potíže pak velice obtěžují i v noci pří pokusu o změnu spánkové polohy.Krom toho že jsem alergik-astmatik, netrpím žádnými zdravotními problémy!Děkuji za přečtení a případnou odpověď. S pozdravem Václav (vlachuv@gmail.com)
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Bolesti ramen můžou mít hodně příči, vhodné vyšetření RHC lékařem nebo ortopedem, rtg obou ramen nutné, podle závěru pak ev rázová vlna opich do ramen rehabilitace.