Subluxace ramenního kloubu

Subluxace ramenního kloubu

Filip14  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
před 4 týdny sem si vykloubil pravé rameno. Doktoři mi dali Dessault obvaz a ted kdyz si sáhnu na poškozené rameno, tak je rameno pod kostí. Doktor mi řekl že je to subluxace a že příčinou je, že sem si při poranění prý poškodil nervy a proto mi to rameno nedrží nahoře. Může to být pravda nebo si myslíte že mám jít jinam na vyšetření?
děkuji
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,

jestli tomu rozumím, máte obavy z toho, že nahmatáte určitý pokles hlavice poraněného ramene vůči jamce kloubu. Pokud jde jen o toto a nemáte bolesti ani omezenou hybnost, bude původ pravděpodobně v tom, že se snížilo napětí svalů v oblasti ramene v důsledku znehybnění kloubu obvazem (nevím, jestli jste ho měl celé 4 týdny). Pokud jsou výsledky klinických a zobrazovacích vyšetření (měl jste rentgen/sono/MR?) v pořádku a nedošlo k ruptuře vazů, bude vhodné postupně začít stabilizační cvičení s cílem obnovit napětí a funkci svalstva v oblasi ramene.

Zdravím,
Mgr. Gabriela Černá
anonym  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
RUPTURA (natržené vazy) předního a horního labra – SLAP LÉZE - to je moje diagnoza z MRI, jaké má toto poranění další rizika, pokud nepodstoupím artroskopický zásah? Jsem aktivní sportovec (plavání, cyklistika, lezení na umělé stěně - tzn. poměrně velká zátěž na rameno). Z MRI je patrný schodovitý / nepravidelný srůst předního a horního labra po úrazu. Úraz se mi stal před 4 měsíci, nejdříve fixováno po cca 1měsíci nastala rehabilitace, MRI jsem absolvval až nyní pro přetrvávající obtíže - bolest při delším namáhání - především z plavání). Zajímají mne hlavně rizika a taktéž např. zda to dále neničím když s tím plavu a mírně to bolí? Paradoxně mne to nebolí při lezení na umělé stěně, ale zde podvědomě eliminuji zavěšení se do natažené ruky
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Dalším sportem si budete tuto trhlinu zvětšovat, bude to víc bolet. V republice je pár excelentních artroskopictů, kteří toto umí bezpečně dát dohromady. při Vašich sportech asi jedinná možnost. Tak najděte si vhodného a vpřed.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Pro Filipa . Po luxaci tato situace může nastat, většinou jde o banální problém, který se pominutím otoku v rameni a rehabilitací nakonec upraví. Pak je taky možnost zásadního poškození inervace ramene a ruky- lze klinicky riozeznat- patří do rukou neurologa- vyšetření, ev neurochirurga- pokud k operaci.