Bolesti a přeskakování ramene a kyčle

Bolesti a přeskakování ramene a kyčle

Kajoš  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 17 let a už několik let mi přeskakuje kyčelní a ramenní kloub. Na ortopedii mi byl zjištěný krepitus v rameni a kyčle mám údajně špatně srostlé. Už je to téměř rok, co mi lékařka řekla, že při bolestech mám užívat Ibalgin a počká, až to bude v horším stádiu - teprve pak s tím bude něco dělat. Zhruba před týdnem v tělocviku mi rameno (nejspíš) vyskočilo a od té doby mě stále bolí. Mohla bych se zeptat, co s tím mám dělat? Vyžaduje to nějaké vyšetření? Tedy návštěvu lékaře? Děkuji.
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den

S ohledem na věk bych asi nevyčkávala co bude, zvláště v kombinaci s užíváním léků, ale obrátila bych se na rehabilitační ambulanci, kde by vám měli poradit ohledně vhodně zvoleného cvičení, pro zlepšení koordinace svalů v oblasti velkých kloubů, což pomůže do budoucna v menším opotřebení kloubních ploch, které by se měli dostat do výhodnějšího postavení pro pohyb.

Bc. Eva Koktová
Karel Štěpánek
Karel Štěpánek  |  návštěvník
  • 5 odpovědí
Dobrý den. Nevyčkávejte a vyhledejte refexního terapeuta, který se reflexní terapií zabývá na 100%.Mezi kyčlemi a rameny jsou meridiánové
souvislosti. Zabývám se tím. Pracuji na rehabilitaci poliklinika
Třešť. Je to u Jihlavy. Karel Štěpánek
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Nemáte na co čekat. Pouze užívat ibalgin a čekat, až se to zhorší, aby bylo co operovat, je podle mne naprosto chybné. Vyhledejte fyzioterapeuta /rehabilitačního lékaře, který je Vás schopen celkově vyšetřit a zjistit a léčit příčinu.
Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o.  |  Basic member  |  Dobřichovice
  • 29 odpovědí
Dobrý den, navštivte rehabilitačního lékaře, který vám jistě doporučí vhodnou terapii. Vyšetření neodkládejte, můžete se obrátit na naše pracoviště.
S pozdravem Mgr.Renata Léblová, fyzioterapeut
Kateřina  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, je to asi měsíc, co mě začalo nejdříve bezbolestně praskat v pravém rameni. Po asi 14 dnech mě začalo rameno pobolívat a po dolších asi pěti dnech bolesti mi najenou v rameni přeskočilo a nemohla jsem s rukou vůbec hýbat, v lokti jsem ji ohnula, ale jinak jsem ji nemohla vůbec zvednout, byla to hrozná bolest, která trvala asi půl hodiny a pak mi v tom znovu přeskočilo a bylo to dobré. Stále bolela, ale mohla jsem s ní alespon hýbat. Dnes se mi to přeskočení stane třeba i třikrát denně, když si ruku dám dlaní vzhůru a druhou rukou zatáhnu jakoby šikmo dolů, tak vždy skočí zpět a je to lepší, ale už nevím co s tím. Už tři roky mě bolí i druhé rameno, ale to zase jinak spíš to vystřeluje do krční páteře a klíční kosti. Prosím o radu čím to může být. děkuj