Závratě a slabost po lymfodrenáži

Závratě a slabost po lymfodrenáži

Jana  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před pěti měsíci jsem týden po chřipce prodělala dvě přístrojové lymfodrenáže, paní mě hned navlékla do kalhot, žádné uvolnění uzlin se nekonalo / tenkrát jsem nevěděla, že se to musí dělat /. Po dvou dnech jsem otekla,ale za den se to upravilo, říkala jsem si, že to asi tak má být. Po druhé drenáži jsem se probudila s mravenčením celého těla a celkovou slabosti, motánim hlavy, tlaku na temeni hlavy / který jsem měla i při drenáži /. Šla jsem k doktorce, udělala krevní testy včetně na různé viry, Borelioza, chlamidie atd., moč, EEG, EKG, CT mozku a vše v pořádku, ale i po pěti měsících se necítím dobře, mám závratě, stálý tlak na hlavě a celkovou slabost. O chřipce jsem před lymfodrenáží informovala a prý to bude snad dobrý a když jsem v salonu oznámila příznaky po lymfodrenáži, že prý se s tím ještě nesetkali. Nevím co dál, jen doufám, že se to napraví a nejedná se o trvalý stav, doktorka si již neví rady, poradí mi někdo tady ? Moc děkuji Jana
madamcova  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Jani, jsem lymfoterapeutka s desetiletou praxí v tomto oboru, pracuji v nemocnici a věnuji se především onkologickým pacientům. Na Váš problém ohledně reakce po lymfodrenážích mohu řící, ano, mělo být provedeno bazální ošetření krku, hrudníku, bříška a třísel!!! Píšu s vykřičníky, neboť se denně setkávám s klientky, kteří byli na"neodborné"lymfomasáži. Vaše dlouhodobé potíže mohou být způsobeny lymfatickou nedostatečností, např.vrozenou, dostatečně nevyvinutým lymfatickým systémem. Doporučovala bych Vám zajít na manuální lymfodrenáž, ale!! k někomu, kdo má v tomto praxi a má to tzv."v ruce". Ráda bych Vám pomohla, ale tuším, že jste z Prahy, já ze Severní Moravy. Budu čekat na Vaši odpověď, Martina Ad.
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Jsem rovněž lymfoterapeut a o tom, že je potřeba vždy uvolňovat uzliny v oblasti krku a regionální uzliny, jsem zde psal už mnohokrát. A že pokud na lymfodrenáž, tak doporučuji zdravotnické zařízení, ne masérský salón, kde si koupili "nafukovaní kalhoty", aby jim vydělávaly. Tak snad to naše psaní zde není marné, marné, marné.. !!
Kvalitní lymfodrenáž v Praze je možná u Evy Hrubé, která má své zařízení a taky lymfodrenáž učí. K ní bych měl tedy důvěru.

Reakce na Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek

Energy studio Jablonec  |  Basic member  |  Jablonec nad Nisou
  • 6 odpovědí
Pájo nesouhlasím, že dobře provedená přístrojová (i manuální) lymfodrenáž musí probíhat zákonitě POUZE ve zdravotnickém zařízení. Naše studio také není zdravot.zařízením a myslím, že lymfodrenáže provádíme profesionálně a kvalitně. Svědčí o tom mnoho spokojených klientů, mezi které patří i mnoho lékařů. Hodně lidem jsem pomohla s jejich dlouholetým zdravotním problémem, který po několika lymfodrenážích častokrát úplně vymizel. Takže s tím, že je nutné vždy uvolňovat uzliny souhlasím, ale s tím, že kvalitní lymfodrenáž umí pouze ve zdravotním zařízení NESOUHLASÍM! Svědčí o tom např.fakt, že v Jbc nemocnici se před přístroj.lymfodrenáží uzliny zásadně neuvolňují.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Do Amaryllis jsem zavítala v důsledku nemizící celulitidy na stehnech. Ani zdravá strava, ani cvičení už nezabíralo. Už po pátém zákroku vidím výrazný rozdíl - celulitida ubyla a kůže se začíná pomalu zpevňovat. Slečna, ... Více 

Doktor ve Vašem okolí