Ruční uvolnění uzlin před lymfodrenáží

Ruční uvolnění uzlin před lymfodrenáží

ema  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, nechala jsem se zlákat k přístrojové lymfodrenáži z důvodu zmírnění celulitidy. Paní před prvním ošetřením uvolnila ručně uzliny v oblasti krku, před druhým ošetřením již nic. Je to chybný postup a dá se řešit zprůtočnění uzlin dodatečně ručním uvolněním ( v řádu několika dnů po přístrojovém ošetření)? Děkuji
Misa  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den, co sa moze stat, ked nedojde k uvolneniu uzlin pred lymfodrenazou? Vcera som tam bola prvykrat, pani ma hned zapla do nohavic a zapla pristroj.. Dnes ma priserne boli cele prave stehno, moze to byt nasledok spatne prevedeneho zakroku? Mam sa bat a ist k doktorovi?
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
mohlo by pravděpodobně dojít k hromadění lymfy v uzlinách. Doktora navštivte, mohl by Vám doporučit další postup při terapiích nebo případně terapii ukončit.

S pozdravem
Bc. Tereza Bezděková
Jana  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před pěti měsíci jsem týden po chřipce prodělala dvě přístrojové lymfodrenáže, paní mě hned navlékla do kalhot, žádné uvolnění uzlin se nekonalo / tenkrát jsem nevěděla, že se to musí dělat /. Po dvou dnech jsem otekla,ale za den se to upravilo, říkala jsem si, že to asi tak má být. Po druhé drenáži jsem se probudila s mravenčením celého těla a celkovou slabosti, motánim hlavy, tlaku na temeni hlavy / který jsem měla i při drenáži /. Šla jsem k doktorce, udělala krevní testy včetně na různé viry, Borelioza, chlamidie atd., moč, EEG, EKG, CT mozku a vše v pořádku, ale i po pěti měsících se necítím dobře, mám závratě, stálý tlak na hlavě a celkovou slabost. O chřipce jsem před lymfodrenáží informovala a prý to bude snad dobrý a když jsem v salonu oznámila příznaky po lymfodrenáži, že prý se s tím ještě nesetkali. Nevím co dál, jen doufám, že se to napraví a nejedná se o trvalý stav, doktorka si již neví rady, poradí mi někdo tady ? Moc děkuji Jana
MUDr. Nadežda Kanátová  |  Basic member  |  Korektivní dermatologie  |  Banská Bystrica
  • 2 odpovědí
  • 4 Likes
Zdravím.Pokiaľ sú všetky vyšetrenia v poriadku,negatívne,je vhodné spraviť si približne trojmesačnú detoxikačnú kúru,sú na to rôzne spôsoby,najdite vo svojom okolí lekára,ktorý danú problematiku ovláda.Na záver kúry je vhodná opakovaná lymfatická masáž,ale ručná a na lekárskom pracovisku.Kanátová.
Edi  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám tedy dotaz, jak je to s pomácím přístrojem na lymfodrenáž (power Q1000)? dostala jsem ho k Vánocům, tam se o žádném uvolňování uzlin nic nepíše, před lety jsem chodila na lymfodrenáže do rehabilitačního střediska a tam také nic takového nedělali.Nikdy jsem tedy ani žádné problémy nepociťovala....
Jak si to mám provést sama doma, když si masáž provídím sama?
děkuji za odpověď
Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o.  |  Basic member  |  Dobřichovice
  • 29 odpovědí
Dobrý den,
uvolnění centrálních uzlin by mělo předcházet před každou lymfodrenáží, i přístrojovou. Pokud máte přístroj doma, mohla byste se naučit uvolňovat si uzliny sama, jak je tomu u pacientů, kteří jsou na lymfodrenáže dlouhodobě odkázáni.Obraťte se na zařízení, kde lymfodrenáže provozují, můžete i v našem centru.

S pozdravem Mgr. Renata Léblová
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, uvolnění krčních a spádových lymfatických uzlin je třeba před každou přístrojovou lymfodrenáží. Pokud se jí budete chtít naučit provádět správně sama, je potřeba navštívit libovolného vyškoleného lymfoterapeuta-zdravotníka/fyzioterapeuta, který Vám ji předvede a správně zaučí. Uvedenou službu například standartně nabízíme u nás v centru. Přeji pevné zdraví v novém roce 2012.

Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Před každou lymfodrenáží je VŽDY nutné ručně uvolnit odtokové cesty lymfy - jednak uzliny v oblasti krku, ale také regionální uzliny - v tříslech pro masáž dolních končetin a dolního trupu, v podpaží pro masáž horních končetin a hrudníku. Což se bohužel vždy nedělá a může to zhoršit efekt terapie nebo i zhoršit stav. Pokud Vám někde uzliny neuvolňují, vyhledejte raději jiné zařízení.
jarka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Žiji zdravě již několik let a od podzimu jsem se rozhodla,že využiji ruční lymfu (celulitida na stehnech). Kůru jsem absolvovala 1 krát za měsíc - první jen nohy, další tři nohy + záda a ta poslední nohy. Před začátkem žádné rozmasírování uzlin, začlo se vždy na noze dole. Po poslední do dvou dnů viroza, která mě skolila do postele. Kromě velmi silné rýmy a kašle mi také naběhla a bolela uzlina na krku pod uchem. Souvisí to nějak s masážínebo náhoda?
Helušák  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych navštívit tento salón, myslíte, že jejich postup při lymfatické masaži je správný a dostačující? Beru léky na vysoký tlak díky prodělané těžké preeklamsii a bojím se, aby mi to spíše nepřihoršilo.
http://salon-ruze.cz/lymfodrenaz-pneuven.php
Děkuji Helča
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Vzhledem k Vaším zdravotním problémům bych pro lymfodrenáž určitě zvolil zdravotnické zařízení, kde budou jistě vědět co dělají. Což Vámi zmiňované zařízení asi není.
Michaela  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, Helčo.
Vy s vysokým tlakem byste lymfodrenáž podstupovat rozhodně neměla.

Reakce na Michaela

FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
pokud uvažujete o lymfodrenáži, tak bych ve Vašem případě určitě volila lymfodrenáž manuální, a to ve specializovaném zdravotnickém zařízení, kde u lidí skompenzovaným vyšším krevním tlakem před i po lymfodrenáži měří preventivně krevní tlak. Jinak se více o lymfatickém systému a lymfodrenáži dozvíte na našich webových stránkách na odkazu: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Přeji krásný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Lucka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, vím, že ruční uvolnění uzlin před přístrojovou lymfodrenáží je nutný. Dostala jsem však od přítele poukazy na lymfodrenáž přístrojem od společnosti BTL - Lymphastim topline, o kterém se píše, že je to "jediný přístroj, který první aktivuje lymfatické body, pak teprve dochází k samotné lymfodrenáži". Tak se chci zeptat, jestli to je náhrada za ruční masáž, nebo si mám ruční uvolnění "vydupat" ?
miro  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Asi záleží na tom jaký byl časový odstup, pokud od předchozího uvolnění neuplynulo více jak 24 hodin, tak se uvolnění uzlin dělat nemusí.
Centrum pohybové medicíny Pavla Koláře  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
před každou přístrojovou lymfodrenáží by mělo být indikováno manuální uvolnění centrálních lymfatických uzlin.
Kateřina  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Včera jsem byla na přístrojové lymfodrenáži. Paní mi rozmasírovala pouze podklíčkovou lymfatickou uzlinu a uzliny v podpaží. Přičemž jsem byla na lymfodrenáži, kde jsem měla kalhoty. Stačí k účinné lymfodrenáži pouze toto rozmasírování?

Reakce na Kateřina

Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
V pořádku to není, naopak je to velmi špatně. Už jsme zde já a mí kolegové psali asi 100x, jak to má být - podívejte se, prosím, výše.

Reakce na Kateřina

Energy studio Jablonec  |  Basic member  |  Jablonec nad Nisou
  • 6 odpovědí
Dobrý den Kateřino.
Hodně záleží, jakým přístrojem studio disponuje. Protože např. v našem studiu máme lymfodrenážní "kalhoty", které se dodávají do zdravot.zařízení a mají funkci tzv.preterapie. Při této funkci přístroj před samotnou lymfodrenáží cca 10 min.aktivuje centrální tříselné uzliny a teprve poté spustí samotnou drenáž. Takže např.v tomto případě by stačila aktivace krku a podpaží.
Hezký večer.
Ježková Marie Anna
Energy studio Jablonec

Reakce na Energy studio Jablonec

Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Jen pro doplnění..záleží na tom, co Vám bylo na krku uvolňováno, ale určitě není dostačující uvolnění pouze v podkličkové oblasti. Standardně do "otevření" krku patří uvolnění uzlin v podkličkové oblasti, ale taky uzliny podčelitní, kolem uší a na zadní straně krku, případně na horní ploše ramenou a šíji. Celkově by sestava pro uvolnění krku měla trvat minimálně 5 minut.
Jinak samozřejmě souhlasím s paní Ježkovou.

Hezký den P.Bajnárek

Reakce na Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek

Kateřina  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Děkuji,
ve studiu používají zařízení Ballancer.
Dostala jsem poukaz právě do toho studia s touto slevou: http://www.chcislevuzadarmo.cz/sleva/694?


Mockrát děkuji

Reakce na Kateřina

Energy studio Jablonec  |  Basic member  |  Jablonec nad Nisou
  • 6 odpovědí
Dobrý den paní Kateřino. Tak tento typ přístroje umí tzv.Pre-therapy (aktivaci řísel). Takže pokud Vás paní ve studiu uvolní řádně ještě i na krku a v podpaží, můžete být klidná.
Hezký večer.
M.Ježková
Hanka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, prosím o radu,zda přístroj PRSOR 03 také umí uvolnění lymf. test. Byla jsem v úterý poprvé( mám jít celkem 10 x) na přístrojové lymfodrenáži a od té doby mě bolí hlava. Lymfatické cesty mi uvolňěny nebyly,šla jsem rovnou do nohavic.Dnes mám jí znovu a hned na to mám jít na kondiční cvičení. Když jsem chtěla jiný termín,tak mi paní řekla,že cvičení bezprostředně po lymfodrenáži nevadí,naopak. .. Děkuji Vám za odpověď
Klinika estetické medicíny Petra Clinic  |  Basic member  |  Praha, Karlovy Vary
  • 25 odpovědí
  • 66 Likes
Dobrý den,

Klinika estetické medicíny Petra Clinic nabízí nejnovější technologii přístrojových lymfodrenážních kalhot společně s ručním uvolněním lymfatických uzlin. Ošetření samozřejmě provádí vyškolený terapeut. Obejdnání na konzultaci na tel: XXXXXXXXXXXX nebo XXXXXXXXXXXXXXXXXX

S pozdravem a přáním pěkného dne
Petra Řehořková
Petra Clinic
Nikola  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám také dotaz k masážím před lymfodrenáží. Studio kam já chodím mi tvrdí, že to není nutné jelikož mají typ kalhot, které cesty uvolní sami... je to možné? Děkuji za odpověď
A.S.  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
lymfatická masáž má za úkol rozproudit "pomalou" lymfu (problém hlavně sedavých zaměstnáních). Lymfatický systém velmi úzce souvisí s imunitním systémem. Proto je lymfatická masáž obecně NEVHODNÁ v případě, že se Vaše tělo potýká s akutním zánětem.
Pokud je ve Vašem těle zánět "zapouzdřený", tj. nemá akutní příznaky a Vy tak o něm nevíte, může se stát, že se po dobře provedené lymfatické masáži tento zánět probudí a doslova vybouchne.
Přístrojová lymfatická masáž je, s prominutím, nesmysl a to z prostého důvodu, stroje nemají cit. Lymfatické cesty jsou velmi jemné a jejich počet, síť v jaké jsou rozprostřeny, jsou u každého člověka individuální (lymfatický systém navíc není souměrný). Přístrojová masáž Vám tudíž může tyto cesty "pomačkat" a to je samozřejmě kontraproduktivní.
U manuální masáže je důležitý výběr maséra. Masáž NESMÍ bolet a nepoužívá se na ni olej. To není lymfatická masáž, ale něco jiného. Je podstatné, aby Vám masér VŽDY uvolnil lymfatické uzliny v oblasti klíčních kostí, krku a podpaží. V oblasti klíčních kostí jsou dvě nejdůležitější lymfatické uzliny nadřazené všem ostatním. Pokud to masér neudělá, je celá lymfomasáž de facto "na houby".
Zvláště u lymfatické masáže je nutné dostatečně pít. Klienty většinou ani nemusím moc pobízet, protože i Ti, co běžně moc nepijí, cítí potřebu se napít (což je dobře, protože je to známka, že se tělo čistí).
Doufám, že Vám můj příspěvek alespoň trochu pomůže a přeji hezký den,
A.S.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Do Amaryllis jsem zavítala v důsledku nemizící celulitidy na stehnech. Ani zdravá strava, ani cvičení už nezabíralo. Už po pátém zákroku vidím výrazný rozdíl - celulitida ubyla a kůže se začíná pomalu zpevňovat. Slečna, ... Více 

Doktor ve Vašem okolí