Bolest v AC skloubení a rázová vlna

Bolest v AC skloubení a rázová vlna

lounacek
lounacek  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den pane doktore. Mám dlouhodobé bolesti vramenním kloubu v oblasti ac skloubení/11 měsíců/.Po různých vyšetřeních vč. MR mi bylo sděleno,že bolest způsobuje zduřelá manžeta rotátoru.Přesněji z výsledku MR-šlacha m. infraspinatus má na T1 difuzně vyšší signál-tendinosa/z chron. přetížení/.Labra jsou bez akutní ruptury,na T1 je v nich místy vyšší signál kraniálně i dorzálně,místy v malých okrscích i ventrálně-změny degenerativní. Hraji tenis a při hře nad hlavou mám bolest právě v ac skloubení,nyní již 10 měsíců bez tenisu.Je možné prosím z této zprávy možné určit,zda je vhodná léčba rázovou vlnou? Mám totiž za sebou jak cvičení,ultrazvuk,masáže i injekce a na operaci nemám pomyšlení.Rázovou vlnu beru jako možnost. Děkuji Vám moc a přeji hezký den. Kodaj,Louny
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
zdravím,
léčba rázovou vlnou podle nálezu, jak uvádíte, by byla velice vhodná.
Volte ale ošetření vysokoenergetickou rázovou vlnou ESWT. Ošetření standardně užívanou radiální rázovou vlnou RSWT je na ramenní kloub málo účinné.
prim. Moster, Revmacentrum / Centrum léčby rázovou vlnou ESWT
lounacek
lounacek  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji Vám za odpověď,příjemný den
lounacek
lounacek  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den pane doktore. Mohu Vás požádat o doporučení dalšího postupu léčby? Již jsem zde jednou psal,že mám bolesti v oblasti ac skloubení již přes rok.Při minulé konzultaci jste mi velmi doporučil léčbu rázovou vlnou. Mám zduřenou šlachu na rot. manžetě-dle vyšetření. Ačkoliv jsem této léčbě z počátku moc nevěřil,po třetí návštěvě /z pěti/ jsem začal pociťovat změnu. Teď jsem ve fázi kdy již mohu zvedat rameno,dělat rotační pohyby téměř bez citlivosti-vyjma trhavých a mezních pohybů.Sportovní aktivity vynechávám. Zajímalo by mne jestli mám ještě pokračovat v terapii dále/jsem necelý týden po poslední terapii/,nebo nějakou dobu vyčkat zda bolest zmizí ůplně. Taky nevím zda je nyní vhodné cvičení na stabilizaci ramenního kloubu,které jsem před rázovou vlnou kvůli bolesti cvičit nemohl. Děkuji Vám za ochotu a odpověď

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Ráj na zemi. Musím říct, že po předchozích špatných zkušenostech se zdravotním personálem z jiných ústavů, včetně lékařů, zde jsem se cítila moc dobře, milý vstřícný personál, včetně lékařky samotné a léčba účinná. Moc d... Více 

Léčba rázovou vlnou - Související videa

Doktor ve Vašem okolí