Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolestivé rameno a rázová vlna - Léčba rázovou vlnou - Diskuze

Bolestivé rameno a rázová vlna

Bolestivé rameno a rázová vlna

Olga  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, je mi 46 let, žena, trpím bolestmi ramene. Údajně je z RTG snímku patrné toto: nad ramenním kloubem je ještě nějaká kostička, jakoby stříška, kterou já mám v nějakém "blbém" obráceném úhlu ke kloubu a občas to rameno parádně bolí, zřejmě se tam ty kostičky třou či co. Pan doktor mi sdělil, že se do pár let sejdeme u něj na operačním stole, nicméně mi doporučil prozatím cvičit, prý mám též povolená kloubní pouzdra, neboť jsem byla lenivá. Cvičím celkem pravidelně, leč při zátěži činky 2 kg mě to rameno občas pekelně bolí, což má pak za následek menší intenzitu cvičení. Nešlo by to třeba tou rázovou vlnou nějak vylepšit? A ještě jedna věc: nikde jsem se tu nedočetla, jestli je aplikace rázové vlny bolestivá... bolí to? Děkuji předem za odpověd a přeji pěkný den
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
DObrý den,
aplikace rázové vlny je mírně bolestivá, není to rozhodně nic strašného. Pokud by Vaše kost byla terapii rázovou vlnou přístupná, tak by se to mělo zlepšit.
Je to ale nutné posoudit při vyšetření. Je možné také udělat při ultrazvukové vyšetření, které nám kost zobrazí a dle toho určit, jak aplikovat rázovou vlnu na vaše rameno.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
dle Vašeho popisu se jedná o tzv. impingement syndrom ramenního kloubu. V oblasti klíční kosti a nadpažku lopatky (akromioklavikulární /AC/ kloub) se tvoří výrůstek směrem dolů k rameni, který opakovaným tlakem dráždí struktury mezi AC kloubem a pažní kostí. V důsledku toho je podrážděn i tíhový váček. Rázová vlna zmírní zánětlivou reakci tíhového váčku a stav ramena uklidnit. Operovat se dá vždycky. Rázová vlna je přiměřeně bolestivá dle typu použitého přístroje a intenzity léčby - lze modulovat. Vzhledem k tomu, že léčba trvá ca 12-15 minut, soudím, že "není co řešit". U ramenního kloubu je vhodnější použit vysokoenergetickou rázovou vlnu ESWT - ošetření je jednorázové.
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Ráj na zemi. Musím říct, že po předchozích špatných zkušenostech se zdravotním personálem z jiných ústavů, včetně lékařů, zde jsem se cítila moc dobře, milý vstřícný personál, včetně lékařky samotné a léčba účinná. Moc d... Více 

Léčba rázovou vlnou - Související videa

Doktor ve Vašem okolí