Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Lymfodrenáž a Leidenská mutace - Lymfatické masáže, Lymfodrenáž - Diskuze

Lymfodrenáž a Leidenská mutace

Lymfodrenáž a Leidenská mutace

Teri 35  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, ráda bych podstoupila lymfodrenáž a cvičení na přístroji vacushape (v podtlakové komoře), nedoporučuje se ale u pacientů s trombozou. Ja trombozu nikdy neprodělala, jsem však nosička leidenské mutace v hetrerozygotní formě. KO i quick testy jsem měla vžycky v normě akorát v těhotenství jsem si píchala Clexane.Můžu takové procedury podstoupit? Pomohlo by třeba kdybych si znovu pichala? Děkuji za odpověď
sluníčko  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
I já mám leidenskou mutaci a před 7 měsíci jsem byla na operaci křečových žíl.Chtěla bych vědět ,jestli mi neuškodí jít na přístroj Lymfodrenáž.Mám stále pocit těžkých nohou.Děkuji a jsem s pozdravem Hana.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, paní Hano a paní Teri 35

U vás jde o poruchu zvýšené krevní srážlivosti, respektivě zvýšené tendence ke vzniku krevních sraženin (tzv. trombů). Lymfodrenáž působí preventivně proti vzniku trombů a tudíž je u Vás obou velice vhodná z preventivního hlediska. Doporučovala bych Vám docházet na lymfodrenáže pravidelně 2-4x měsíc, přičemž bych se přikláněla k přístrojové lymfodrenáži, kde lze půosobit vyšším tlakem na větší plochu dolních končetin. Tlak bude působit více do hloubky, tedy na žilní systém.

Zároveň bych chtěla odpověďět i na předchozí dotaz Teri 35 ... Vacushape nedoporučuji ... podtlakem se dostává krev více do nohou, respektivě do periferních cévek, stagnuje, dochází k rozšíření cévek a vzniku varixů (menších či větších). Vacushape pracuje v principu podtlaku, který vtáhne tekutiny do periferie - prostá fyzika. Již byly dělané studie na toto téma.

Přeji krásné jaro, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX




Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Do Amaryllis jsem zavítala v důsledku nemizící celulitidy na stehnech. Ani zdravá strava, ani cvičení už nezabíralo. Už po pátém zákroku vidím výrazný rozdíl - celulitida ubyla a kůže se začíná pomalu zpevňovat. Slečna, ... Více 

Doktor ve Vašem okolí