MFK – metoda, díky které se dostanete do kondice úplně JINAK!

Autor:

Kdo dnes nežije ve stresu? Den v pozici paragrafu u počítače, pak v autě a nakonec doma na gauči! Sami už nevíte, co bolí víc, hlava, záda nebo snad kolena? Máte toho vážně už dost a začnete zběsile hledat nějaký sport. Ale ouha! Po sportu je to ještě horší! Proč?

orto1
Nezkoumejte proč bolí rameno, hledejte chybu v celém těle!

Většina z nás nadměrně zatěžuje tělo při fyzických aktivitách a to bohužel vede ke svalové nerovnováze a s ní spojenými bolestmi a omezeními v pohybu. Odborníci tvrdí, že příčinu je nutné hledat po celém těle, nikoli jen v bolavém místě.

Dokonalý pár – počítačový software a zkušený fyzioterapeut

MFK (Manuální Fyzioterapeutická Korekce) je postavena právě dokonalé souhře fyzioterapeuta, počítače a samozřejmě vás jako pacienta. Nejdříve si terapeut zaznamená vše o vašem těle - informace o prodělaných chorobách, úrazech, popis obtíží a bolestí – svalů, kloubů, jizev apod

Pak proběhne vyšetření hodnotící aktivaci svalů, tedy svalový test. Konkrétní změnu proti normě zaznamená do počítače. „V praxi to vypadá tak, že čím více jsou svaly označeny červeně, tím horší je jejich aktuální stav. Díky tomu, že svůj pohybový systém vidíme, uvědomíme si své nedostatky, příčiny obtížných bolesti  a následky, které mohou z tohoto aktuálního stavu vyústit“, vysvětluje MUDr. František Picek z ORP Centra v pražských Dejvicích, kde metodu MFK úspěšně provádějí.

Terapie – jak dostat tělo do pohody

Na základě výsledků vyšetření je zvolena vhodná terapeutická metoda. Většinou jde o velice účinnou stimulaci neurolymfatických bodů, reflexní terapie, mobilizace kloubů, masáž svalů nebo cvičení.

Ode dneška sportuji!

Jde to opravdu lépe začít cvičit či jakkoli jinak sportovat až po MFK. „Bolela mě strašně záda, tak jsem chtěla začít cvičit Pilates. Byla mi nejprve doporučena MFK a já byla po svalovém testu dost překvapená. Na monitoru byla většina mého těla v červené barvě. Svaly byly v takové disbalanci, že teprve po dvou terapiích jsem mohla postupně začít s posilováním pánevního dna. Pokud bych začala hned, bylo by jakékoli cvičení nebo posilování naprosto kontraproduktivní, svěřuje se jedna z pacientek ORP Centra.

Záda, žlučník, nervy z práce – všechno má souvislost

„Právě v tom spočívá základ celé metody. Je třeba skutečně hledat příčinu po celém těle, nikoli jen v bolavém místě. Počítačový systém MFK zobrazí  propojení mezi nervovým, svalovým, kloubním, páteřním i vnitřním systémem,“ dodává ortoped F. Picek z ORP Centra. Jak se říká „Všechno souvisí se vším a v medicíně to platí dvojnásob. „A je tu ještě jedna důležitá informace! Svalová nerovnováha jde ruku v ruce s lidskou psychikou. Pacienti, kteří se dostanou do psychické nepohody, se jako mávnutím kouzelného proutku mohou dostat zpět na začátek,“ říkají shodně fyzioterapeuti ORP Centra, kteří mají s metodou MFK velké zkušenosti.

www.orp.cz


Publikováno: 20.1.2011

Diskuze k tématu

Doktor ve Vašem okolí