Algoneurodystrofie Sudeckův syndrom

Algoneurodystrofie Sudeckův syndrom

Beka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den,

V dubnu 2022 mi byla diagnostikována Algoneurodystrofie levé ruky. Na RTG zjištěna skvrnitá osteoporoza, pálení a pocení končetiny vč. změny barvy kůže a lámání nehtů). Následovaly tři měsíce rehabilitací.

Pohyb ruky se každým měsícem zlepšuje ale bolest i po 10 měsících přetrvává. V nemocnici mi předepisují opiátové náplasti, které jako jediný lék na bolest pomáhají. Bolest je nejhorší v místě vzniku. Chtěla jsem se zeptat, jestli jsou takto silné bolesti u tohoto onemocnění normální? Nemohu tam mít skřípnutý nerv? Dle EMG, magnetické rezonance, ultrazvuku vše v pořádku..

Od jiného lékaře mi bylo doporučeno odstranění bolesti z hlavy přes psychosomatiku. Myslíte, že je psychosomatika možné řešení a jediný způsob jak se po takto dlouhé době uzdravit? Dle jeho názoru jiná cesta k vyléčení není a nemoc se bude jen prohlubovat.

Na základě zjištěných informací je ale doba přetrvávání příznaků tohoto syndromu i několik let a je potřeba především tlumit bolest, opatrně procvičovat a být trpělivý. Pevně věřím, že je správná tato léčba a že po fyzickém uzdravení dojde i k ústupu bolesti.

Děkuji za Vaši odpověď. Za jakékoliv zkušenosti jak dále postupovat budu moc ráda.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí