Bělení zubů při obnažených krčcích

Bělení zubů při obnažených krčcích

matka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den, o bělení zubů jsem si na vašem webu přečetla snad vše včetně diskuzí. které mě zajímaly.Chtěla bych si zkusit vybělit zuby přípravkem WHITE PEARL. Spousta lidí zde popisuje a hodnotí učinky a docela mě to přesvědčilo. Zuby mám zdravé, ve spodní části asi 3bílé plomby a nahoře 2amalgamové. U 4,5,a 6 převážně u horních, ale trošku i na dolních mám obnažené krčky. Používám soustavně zubní pasty senzitiv, takže s tím nemám žádné problémy. Dočetla jsem se však, že když jsou obnažené krčky, je bělení nevhodné. Může mi to teda nějak uškodit a nebo bylo by možné gel použít jen na zuby přední? Moje zubní lékařka bělení neprovádí, takže mi nezbývá než se zkusit poptat v nějaké diskuzi. Přeji hezký den a děkuji za radu.
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den, existují dva druhy bělení, ordinační a domácí. Pokud máte obnažené krčky, doporučujeme Vám bělení ordinační, při kterém dojde k zakrytí krčků speciální hmotou, tudíž se na ně peroxid ,obsažený ve většině bělících gelů, nedostane. Na naši klinice provádíme několik typů ordinačního bělení (od 5500 Kč). V případě Vašeho zájmu kontaktujte prosím naši recepci: XXXXXXXXXXXXXXX. Hezký den, Aneta Plocová,DiS (dentální hygienistka)
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Pokud jsou krčky odhalené a nejsou citlivé, může se při bělení objevit citlivost. ˇřešení jsou dvě, buď bělení přerušit na pár dní, nebo změnšit koncentraci či nejlépe, aby zubní lékař v ordinaci citlivé krčky ošetřil. Co se týče výplní, nebo-li plomb, tak ty žádným bělením nevybělíte, stejně tak i korunky či můstky.
Ordinace dentální hygieny  |  Basic member  |  Brno
  • 19 odpovědí
Dobrý den, na obnažené krčky se určitě nedoporučuje aplikovat bělící přípravky, proto je bezpečnější podstoupit bělení v ordinaci, kde se aplikuje na dáseň a odhalené krčky preparát- světlem tuhnoucí plast a ten ochrání tyto místa před stykem s bělícím gelem.
DesignDent s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 14 odpovědí
Dobrý den, na desenzibilaci zubních krčků existují, spíše než sensitive zubní pasty, účinější fluoridové laky, které Vám na krčky nanese zubní lékař nebo dentální hygienistka. Tím se citlivé, otevřené dentinové tubuly zapečetí a citlivost odezní. Pokud jsou na zubních krčcích výraznější defekty, nejprve doporučuji ošetření u zubního lékaře fotokompozitní výplní.
Na naší klinice EsthéDent bělíme pomocí ZOOM ADVANCED POWER. Toto bělení má ve svém bělícím gelu novou složku ACP (amorfní kalcium fosfát), která posiluje a remineralizuje zubní sklovinu, tím pádem se stává silnější,hladší a v průběhu bělícího procesu méně citlivá.
Medical Institut Plzeň  |  Basic member  |  Plzeň
  • 7 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
přípravek White Pearl je domácí bělení zubů, při které se nepoužívá plazmová lampa, proto se musí použít větší % peroxidu a tím pádem je zubní sklovina více traumatizovaná. Navíc hrozí riziko poškození krčků. Při ordinačním bělení zubů se provádí zakrytí části krčku zubu a alveolu, tím pádem nedojde ke stečení aktivní látky na dáseň. Což by se Vám mohlo u domácí bělení zubů stát.
Ordinační bělení zubů se provádí až po 5ky, jakékoliv plomby, zubní dostavby se nevybělí žádnou metodou.
Máte-li obnažené krčky, nedoporučujeme Vám jakoukoliv metodu domácího bělení zubů.
Objednejte se na konzultaci zdarma, tel.č. XXXXXXXXXXX. S pozdravem, Medical Institut Plzeň
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
Ideální je kontaktovat lékaře, který má s bělením zkušenosti, popř. má na bělení certifikát, aby posoudil, jestli je bělení u Vás vhodné nebo ne. Obecně lze bělení omezit jen na určité skupiny zubů, popř. je možné Vám individuálně nastavit bělení na míru. To jde ovšem těžko u komerčně prodávaných bělení bez dohledu lékaře.
MUDr. Adam Uhlíř  |  Basic member  |  Ortodoncie  |  Moravská Ostrava
  • 20 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den. Přípravek WhitePearl obsahuje 10% karbamid peroxidu, což je stejná látka, která se používá ve všech bělících přípravcích. Používají se různé koncentrace této látky a různá doba expozice. Správný přípravek je lépe konzultovat s ošetřujícím lékařem. Peroxid mění strukturu tvrdých tkání zubu a odstraňuje vrstvičku chránící zub proti zevním vlivům. Pokud jsou krčky obnažené, může být zvýšená citlivost krčků přítomna. Dá se však řešit jinými přípravky. S pozdravem MUDr. Uhlíř
Laser & Esthetic centrum Beauty PRO  |  Basic member  |  Praha
  • 6 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
v případě obnažených krčku doporučujeme bělení zubů s ochranou krčků - dásní a nebo použití neperoxidového gelu. U nás na pracovišti používáme výhradně neperoxidové gely Star White z USA.

Laser & Esthetic centrum Beauty PRO
www: www.beautypro-studio.cz
tel.: +420 273 136 126

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí