Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ceny bílých plomb - Bělení zubů pomocí plazma lampy a laseru - Diskuze

Ceny bílých plomb

Ceny bílých plomb

Marek Hoffman
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na ceny bilých plomb. Můj zubař mi nedávno plomboval zub šestku a za bílou výplň po mně požaduje asi 1350 korun. Zajímalo by mně jestli je cena odpovídající? Platil jsem u něj takto mnohokrát, paragon jsem nikdy deobdržel a nemužu se zbavit dojmu, že peníze, alespon částečně, končí jinde než mají.. Děkuji, MgA Marek Hoffmann
MUDr. Pavel Krejzlík  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 12 odpovědí
Vážený apne, ceny bílých výplní záleží na použitém materiálu a velikosti váplni. Ceník prací byste měl mít k dispozici v ordinaci. Dr. Krejzlík
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Cena je odpovídající, záleží na velikosti výplně. Co se týče dokladu, je to trestné, že jste doklad nedostal. Máte na něj ze zákona právo a lékař by Vám ho měl dát automaticky.
Mgr.Henišová Hana
Dne 13.12.2007 jsem u lékařky platila za bílou plombu UDl6 989,-Kč, jednalo se o výplnění malé nerovnosti -takřka mikroskopické dolního předního zubu,paragon mám,ale v tom případě nevím,zda to nebylo přemrštěné, protože původně po mě chtěli 1250,-Kč, tak to nechci ani vědět,kolik by to bylo za celou plombu. Ceny za jednotlivé úkony lékaři nevyvěšují, mají je pouze u sebe. Děkuji za odpověˇ.Henišová
kikiriki
to je hrozně přemrštěný, tajty ceny! To jste z Prahy? Bo u nás vě mstě ( 10 000 obyvatel), po známým chtěl pro vyplnění jedničky zezadu jen 500 Kč. Normálně na stoličky to je pak za 400.
Andrea Homolová  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
no nevim jesli je to normalni ale ja sem z plzne a mam soukromou zubarku a ta mi dnes delala vypln komplet zub mala som len obvod asi 2mm vlastni zub a platila sem 800 jsem myslela ze je to moc ale zacinam byt az moc spokojena...
katka
ja neplatim nikdy vic jak 450kc(vyskov)
Sára
Dobrý den, v březnu jdu s desetiletou dcerou na zaplombování stoličky a trhání zubu. Chtěla bych ji nechat zaplombovat bílou plombou. Zubařka mi jasnou částku neřekla. Kolik si mám připravit a liší se nějak platby za děti? Děkuji Sára
kikiriki
dneska jsem platila 400 Kč. Záleží na práci zubaře, množství plomby(aspoň myslím) ale hlavně na jeho úsudku. Jinak si myslim, že je to stejný jak u dospělých 300-600Kč.
Ordinace dentální hygieny  |  Basic member  |  Brno
  • 19 odpovědí
Dobrý den, cena výplně by měla být úměrná její velikosti a spotřebovanému materiálu. Bílé výplně jsou samozřejmě dražší a ceník je u každého stomatologa jiný. Já osobně jsem také žádný paragon nikdy u zubaře neobdržela, ale myslím, že když si o něj zažádáte, neměl by to být žádný problém.
anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
já platím za bílé plomby za jeden zub 300 kč.
anonym  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Odpovídám na Vaši otázku i když je z 21.11.2007?Každá ordinace má ze zákona nutnost účtovat podle minutové kalkulace.Dále záleží na řadě věcí-materiál,velikost výplně/jedno a více ploškové/.Nerozumím,kde by měly končit peníze,pokud je to soukromý stomatolog,není co řešit,pokud je to zaměstnanec doporučuji si vyžádat paragon.Ten se vystavuje pouze na vyžádání pacienta.Před ošetřením by se měl pacient s lékařem dohodnout na způsobu ošetření s cenovou kalkulací a pak se rozhodnete,zda se necháte ošetřit nebo si najdete jiného stomatologa.Vše je pouze o komunikaci.S pozdravem MUDr.Křivancová
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
Cena bílé výplně může být různá, vše záleží podle použitého materiálu, času, který lékař zhotovení výplně věnuje a v neposlední řadě také na velikosti výplně. Pokud je výplň v takovém rozsahu, že nahrazuje klasické zhotovení korunky spojené s broušením zubu, pak tomu musí odpovídat i cena. Výplň je potom ve finále levnější a šetrnější metodou.
xdagmax  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
já jsem dnes byla s dcerou(16) u zubaře a poprvé měla kaz,rovnou 2..myslím na 5 a 6.Když se mě ptala jakou ji má dát plombu,že bílá by stála jedna 1000,- ,tak jsem řekla že normální.Dopadlo to tak,že když ji vyvrtala a dcera si vypláchla,zabylo ji zle a omdlela..vtom začala zubařka šílet a místo aby ji položila a dala nohy nahoru,tak ji tam mordovala hlavu do předklonu až k nohám..k tomu ještě mluvila o epileptickém záchvatu a nemoci srdce a že mám sní jít do nemocnice at ji vyšetří,že mi doma omdlí a umře..z toho byla dcera v šoku ,brečela a tak ještě dvakrát omdlívala..ještě ted tomu nemůžu uvěřit....Když jsem se snažila aby ji zvedli nohy a mluvit něco,tak říkala že mě to nezajímá,že mluvím o blbostech.A když ji konečně ty nohy zvedla a uklidnila se bylo holce už lépe.No ale plombu ji už lepit nechtěla,tak sme odešly a dcera má vyvrtané zuby.Mohla bych s ní jít k jiné zubařce to zalepit? Děkuji za odpověd a omlouvám se že to tu píšu..asi to sem nepatří Dopadlo to tak,že ji ošetřila jiná zubařka v příjemném prostředí a zdarma-bílé plomby..
Denu39  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den. Zítra jdu k zubaři a bude mi dávat bílou plombu.. Tk bych ráda věděla, kolik si mám nachystat peněz... spolužačka za jednu platila 800.... ale to chodí k jinému zubaři...
Mám nového zubaře, předtím jsem chodila k zubařce a ta mi dala 5 bílých a nechtěla za to nic... tak nevím, jestli to platila pojištovna nebo ne ... to mi bylo asi 16.. a moje spolužačka v mém věku za tuto plombu platila... ted už mam 18, tak jsem zvědavá, kolik po mně bude chtít..
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
Není nic jednoduššího než se na to lékaře zeptat. Každý lékař má svůj ceník a svoje ceny. Do 18 let hradí pojišťovna bílé plomby jen na přední zuby, takže pokud budete mít plombu na zadním zubu třeba v 16 letech, musíte ji uhradit.

Reakce na MUDr. Dalibor Badal

Denu39  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď :) tak nakonec jsem platila 350,- což je dobré, si myslím... čekala jsem, že to bude stát kolem 800,- :)
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
dnes jsem se vrátil od zubařky... Cena výplně předního zubu jedničky o velikosti 3 mm 310 korun
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
ještě já a jedna bílá plomba na stoličku grátis.... Paní zubařka se smála, že nebude vydělávat na mladých....
MUDr. Marek Baran  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Ostrava
  • 9 odpovědí
Dobrý den, cena tzv. bílých výplní záleží na mnoha faktorech, např. na rozsahu výplně, použitém materiálu, časové náročnosti..Cena 1350 korun je za opravu stoličky adekvátní. Na účtenku za uhrazenou péči máte samozřejmě nárok. MDDr. Irena Menšíková
Martin  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Naše paní zubařka, která odešla do důchodu si účtovala za malou bílou plombu 350kč, za velkou s náhradou kusu ulomeného zubu do 600kč. Nyní přišla mladá slečna doktorka po škole a za vypadlou plombu žádá 1100kč. Připadá mi, že mladí Dr. po škole, jsou poněkud nenažraní.
MUDr. Rostislav MUDr. Majer Rostislav  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Rychnov nad Kněžnou
  • 15 odpovědí
Dobrý den,
rozhodně bych tak rychle nesoudila a už vůbec ne mladé lékaře.
Jak se již vyjádřila paní doktorka Menšíková, cena bílé plomby opravdu závisí na mnoha faktorech.
Lékaři, kteří jsou už v předdůchodovém či důchodovém věku, používají (většinou) materiály, na něž jsou zvyklí. Ne vždy to jsou ale materiály nejmodernější a nejkvalitnější. Mladá lékařka - právě proto, že je čerstvě vyšlá ze školy, má daleko lepší přehled o novinkách a materiálech ve stomatologii - také je pravděpodobnější, že absolvovala školení o nových postupech ošetření atd...
Kvalitnější materiály jsou logicky i dražší, proto jste možná zaskočen, že je cena takto vysoká, ale než budete soudit a vyřknete ortel o tom, kdo je nenažraný, zjistěte si, proč je vlastně cena plomby odlišná.
Přeji hezký den.
Jana, Grand Dental Clinic

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí