Tetracyklinové zuby

Tetracyklinové zuby

Tomas
Dobrý den,mám žluté zuby následkem podávání tetracyklinu v dětství.Jakou doporučujete metodu k odstranění tohoto problému?Děkuji za odpověď.
Klinika plastické chirurgie PEM  |  Basic member  |  Praha
  • 13 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den. Prijdte na nezavaznou konzultaci. Objednat se muzete primo u sestricky pana doktora Horaka na tel. 603 311 143. Hezky den.
anet  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, mám od narození poškozenou zubní sklovinu a na zubech mám hnědé fleky. Chtěla bych se zeptat zda se to dá vybělit a jestli ano tak od kolika let. Doma používám pastu sensodyn pronamel whiting a colate max white one, ale zatím nevidím výsledek, jestli vůbec na můj problém bělící pasty fungují. děkuji
>
anet  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat zda se dá vybělit poškození skloviny tetracyklinem už ve 14 letech. Děkuji
Ordinace dentální hygieny  |  Basic member  |  Brno
  • 19 odpovědí
Dobrý den, problém tetracyklinových zubů je jistě na delší řešení, ale metoda, která dokáže pomoci ke zmírnění "žluté" barvy zubů je např. ordinační bělení a následné fluoridace zubů.
MUDr. Vladan Vondráček  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 6 odpovědí
dobrý den, u poškození zubů tetracyklinem záleží na kokrétní situaci, tedy zda je změněna pouze barva nebo také tvar zubu (deformace skloviny) a v jaké míře jsou tato poškození zastoupena. v jednodušších případech lze barvu korigovat bělením, nejlépe ordinační formou, pod dohledem lékaře, u závažnějších forem pak lze použít fotokompozita (bílé plomby) se spodní opákní (krycí)vrstvou. tento materiál je možno použít buď jen na postižené místo, nebo na celou přední plošku zubu (faseta). pokud ani toto nepomůže, lze zhotovit fasety keramické, které mají ještě výraznější krycí schopnost. pro nezávaznou konzultaci nás můžete kontaktovat na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
jana  |  návštěvník  |  Nitra
  • 2 odpovědí
dobry vecer, isla som k zubarke, nakolko sa mi ulomilo zo zuba 5 hore vlavo. Viac ako 15 rokov ma presviedcala na korunku, nakolko mam odumrety zub 1 vpravo. Hovorila mi, ze mlade dievcata si teraz vraj za 10 eur daju takyto zub doporiadku a hned na jednom sedeni. Tak som suhlasila a odrazu po bruseni som zistila, ze 1 a 5 mi zbrusila uplne a ze budem mat korunky. Myslela som, ze ma porazi, nakolko vedela, ze korunky som nikdy nechcela. Zvazte, ta 3 fotka je moj posledny usmer s mojimi zubami. Mam z toho psychicku ujmu a neviem sa z toho spamatat, co urobila zubarka. Myslute, ze postupivala spravne? moja mailova adresa: XXX email byl smazán, kontaktujte uživtelku soukromou zprávouXXXX. Ak si najdete cas, prosim dajte mi vediet . Nauctovala mu 210 eur, ak by sim bola socialne slabsia, neviem ako by som jej to zaplatila. Pekny vecer

Reakce na jana

jana  |  návštěvník  |  Nitra
  • 2 odpovědí
Jana G
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
Záleží také na konkrétním preparátu tetracyklinu, který zbarvení udělal. Jednotlivé preparáty mají specifické zabarvení. Ideální je kombinovat ordinační a domácí bělení. Léčba bývá zdlouhavá, ale výsledky velmi dobré.
MUDr. Marek Baran  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Ostrava
  • 9 odpovědí
Dobrý den, úspěch konzervativního ošetření tetracyklinem zbarvených zubů záleží na závažnosti zabarvení. Pomocí bělení lze v některých případech dosáhnout uspokojivých výsledků, nikdy však dokonalého vybělení. V takových případech je vhodné dlouhodobé domácí bělení (6-12 měsíců), případně v kombinaci s tzv. startovacím ordinačním bělením. V případě závažnějšího poškození je možno zuby ošetřit pomocí fazet,nebo korunek. MDDr.Irena Menšíková

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí