Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Reklamace korunek? - Celokeramické fixní náhrady - Diskuze

Reklamace korunek?

Reklamace korunek?

danduska  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, před týdnem mi bylo nacementováno 6keramických korunek jedničky-trojky nahoře. Včera jsem korunky konzultovala s lékařem v místě bydliště ( korunky dělal lékař v jiném městě ). Důvodem bylo poměrně velké narušení dásní nad zuby a mezizubní papily nevyplňují místa mezi zuby, což způsobuje zhoršenou výslovnost, slinění a zhoršenou estetiku. Při konzultaci mě lékař upozornil, že korunky jsou špatně zhotovené a ze zadní strany nesedí na schůdku. Doporučil reklamovat, korunky sundat, nasadit cca na rok provizorní korunky aby se zhojila dáseň ( je opravdu poničena ) a až poté nasadit nově zhotovené korunky. Fotky zadní strany korunek zasílám. Jaký je Váš názor a doporučení řešení? Je nasazení provizorních korunek nutné? A jak se provádí sundání keramických korunek? Je to snadné, nebo hrozí riziko poškození zubu. Děkuji.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Správný je tento postup. Jít za lékařem-soudním znalcem. Ten posoudí, zda byly korunky špatně provedeny. Pokud ano, je potřeba je sundat. To opravdu při nevhodném postupu může zuby poškodit, ale není problém pracovat šetrně. Sundat korunky a zhotovit nové může lékař, který Vám práci provedl. Nebo Vám může vrátit peníze a jiné vynaložené náklady a práci si necháte zhotovit jinde. Pokud by jste měla posudek od znalce a ,lékař nechtěl spolupracovat, nezbyde, než podat žalobu.

Související recenze a zkušenosti

Celokeramické fixní náhrady - Související videa

Doktor ve Vašem okolí