Celokeramické fixní náhrady

Celokeramické náhrady mají vynikající estetické vlastnosti, jsou mechanicky odolné a zároveň biokompatibilní.. Lze využít širokou škálu barev a odstínů a vytvořit drobné nepravidelnosti ve tvaru. U předních zubů jsou vhodné pro korekci tvaru a velikosti, poúrazové defekty, zlepšení postavení zubů, úpravy mezičelistních abnormit a další. Jsou také možností u rekonstrukce zadních zubů. Ve srovnání s ostatními typy náhrad jsou finančně nákladnější.

Lze využít širokou škálu barev a odstínů a vytvořit drobné nepravidelnosti tvaru. Je vhodná pro korekci tvaru a velikosti, rekonstrukci zubů, poúrazové defekty, zlepšení postavení zubů.

Průběh aplikace celokeramické náhrady chrupu

Nejprve se provede zbroušení původního zubu, vyhotoví se otisk a zvolí barva zubu. V laboratoři se zhotoví pracovní model a dle počítačové konstrukce se vytvoří zubní náhrada. Složitější konstrukce vyžadují zkoušku, jednoduché se upevní ihned. Životnost materiálu je dlouhodobá, může však dojít k mechanickému poškození tvrdým nákusem nebo při úraze. Vyhotovení a upevnění nového chrupu zabere přibližně 5 - 10 dnů.

Aktualizováno: 9.3.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí