Bílá tečka na patře

Bílá tečka na patře

jitka77  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,

má 15-ti měsíční dcera má na horním pevném patře bílou tečku. Je to asi dva měsíce co jsem si ji všimla a myslela, že je to aftík. Tato tečka ale nemá červené okraje a myslím, že jí to ani nebolí. Ve spánku jsem jí o to cinkala lžičkou a je to měkké, takže zub to také není. Nikde jsem nenašla co by to mohlo být a začínám mít obavy aby se nejednalo o něco vážného. Ještě mě napadlo, zda to nemůže být nějaká zvětšená tuková buňka. Přikládám fotku a děkuji za názor.
DENT MEDICO - zubní klinika  |  Basic member  |  Praha
  • 15 odpovědí
Dobrý den,

dle Vašeho popisu, se může jednat o tzv. Epsteinovy perly, což jsou zbytky zárodečné lišty pro vývoj čelisti a zubů. Jedná se o mikrocystu, která nevyžaduje žádnou terapii. Nepůsobí žádné obtíže a podléhají spontánnímu vymizení.
Doporučovala bych rozhodně navštívit dětského stomatologa, aby danou tečku viděl a vyšetřil odborník.
Na prohlídku se můžete objednat kdykoliv v rozmezí od 7:00 - 21:00 hod..
S pozdravem

MUDr. Kateřina Kovandová

Související recenze a zkušenosti

Luboš a Andrea 19.7.2018
Spokojený/á

Paní zubařka Komárková je milá, empatická, trpělivá. Nikomu jinému bychom již naší 4-letou dceru, která trpí vrozenou vývojovou vadou zubů, nesvěřili. Díky péči 2-K Dentu a paní doktorky (spolu s dentální hygienistkou) m... Více 

1 Like  

Dětská stomatologie - Související videa

Doktor ve Vašem okolí