Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Fazety na zlomený zub v polovině? - Keramické fasety: Změňte úsměv za jeden den! - Diskuze

Fazety na zlomený zub v polovině?

Fazety na zlomený zub v polovině?

DrFighterCZE  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

pár dnů zpět jsem byl přepaden a při následné potyčce se útočníkovi podařilo zlomit mi pěstí jeden z předních zubů - konkrétně zub, který sousedí hned se dvěma velkými předními zuby (v horní části chrupu), resp. pro přesnost s jedním z nich. Zatím jsem byl jenom v noc (z pátku na sobotu) napadení na zubní pohotovosti, kde se zlomený zub "zakryl" pastou, aby nebyl tolik citlivý s tím, že mě paní doktorka odkázala k mé doktorce na dořešení situace, kde jsem zatím nebyl.

Chtěl bych se zeptat, zda li by bylo možné využití Keramických faset, popřípadě nějaké dalšího trochu elegantnějšího řešení, než li je korunka? - mám docela široký úsměv a pokud mám správné info, tak korunka není úplně čistě estetickým řešením.

Předem Vám děkuji za odpovědˇ, popřípadě nabídku.

S přátelksým pozdravem
Daniel
DrFighterCZE  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dodatek:

1, Zub je živý a nekýve se.

2, Přestože jsem z Ostravy, na vyřešení této situace jsem ohcoten se neomezovat na MSK a v případě zajímavé nabídky z Vaší strany schopen dostavit se po celé ČR

Děkuji.

MUDr. Jan Urbánek  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 6 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den. Keramická faseta je vysoce estetické řešení, ale velmi záleží na podmínkách (skus, rozsah poškození, popraskání zbylého zubu,...) Nelze také říci, že celokeramická korunka je méně estetická, ona jen zasahuje větší povrch preparovaného zubu. Její výhodou je, že zbylý pahýl zavezme pod sebe a zub je do jisté míry zpevněn. Faseta je natmelena pouze na přední plošku. Kompletní cena i s prací je u fasety 8000,-, korunka 9900,- S pozdravem. Dr.Urbánek
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážený p. Daniel,

Na posouzení vhodného řešení ošetření daného zubu,

má vlyv hodne faktorů: rozsáhlost destrukce zubu, skus...

Na naší klinice probíhá letní akce,

vstupní vyšetření zdarma, kde lékař zhodnotí stav situace

a nabídne řešení.

Taky je důležité zhotovení RVG snímku ( 350 Kč).

Podle rozsahu poškození zubní korunky

a skusu, se rozhodujeme pro keramickou fasetu, nebo celokeramickou

korunku, která je určitě vhodným estetickým řešením.

Pokud máte zájem o konzultaci,

kontaktujte prosím ord. MUDr. Král, na call centru kliniky GHC,

na tel.XXXXXXXXXXXXXXX.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Klinika GHC, stomatologie.

Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,

podle toho, co píšete, se jedná o zlomeninu horní dvojky. Důležité je, jak velkou část zubu jste ztratil a jaký je vztah lomné plochý k nervu. Podle toho se pak dá říci, co je pro Vás nejlepší. Možná by pomohla fotka.

Rozhodovat se mezi korunkou a fazetou podle estetických nároků nedává vlastně moc smysl. Oběma metodami lze docílit téhož efektu. Fazetu si můžete představit jako polokorunku jen zepředu. Hlavní rozdíl mezi nimi spočívá ve velikosti plochy, kterou je nutné zabrousit. Ta je u korunky vždy větší. Korunku bych Vám doporučil v případě, že zlomenina je příliš veliká a je v kontaktu s nervem větší ploškou. Svou roli hraje i Váš věk. Nejlepší je ošetřit kanálek, zub vyztužit a dostavit a pak na něj nasadit korunku. A zvolíte-li celokeramickou variantu korunky, laik ani zblízka nepozná, že máte umělý zub.

S pozdravem,
MUDr. Tritthart
AMERICAN DENTAL
Studio 32 - soukromá zubní klinika  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
Dobrý den,
pro správné rozhodnutí, který typ rekonstrukce zubu zvolit ve Vašem případě je nutné celý stav důkladně vyšetřit. Rozdíl mezi fazetou a korunkou je v případě větší destrukce zubu minimální a to jak z hlediska estetického (dnešní technologie umožňují zhotovovat opravdu "nerozeznatelné" korunky), tak finančního (obojí je přibližně stejně výrobně náročné). Z hlediska předejití možnosti eventuálních dalších komplikací bych ovšem doporučoval pečlivé vyšetření zubu (RTG a nejlépe vyšetření pod operačním mikroskopem). V případě pozdějších komplikací dochází ke kompletnímu znehodnocení drahé fazety nebo korunky.

S pozdravem

MUDr. Jiří Škrdlant
vedoucí lékař
XXXXXXXXXXXXXXX
Odolka
Odolka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Poprosila bych o radu jak nejlépe opravit tyto zuby.Foto přikládám.Děkuji a jsem s pozdravem
MUDr. Jan Stuchlík  |  návštěvník  |  Praha
  • 19 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Fotografie není příliš kvalitní, ale podle stavu horních zubů je zřejmé, že to nebude situace vhodná pro kompozitní dostavbu ani pro keramickou fazetu, ale zuby bude nutné opatřit celoplášťovými korunkami.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů jsme Vám k dispozici.


S přáním hezkého dne,

MUDr. Jan Stuchlík
www.drstuchlik.cz
604 442 442

Reakce na MUDr. Jan Stuchlík

Odolka
Odolka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji Vám za odpověď,mohli by jste mi napsat předběžnou cenu tohoto ošetření?Vím že mé zuby jsou katasrofální,ale alelpoň to co můžu od Vás očekávat RTG atd.
Děkuji a jsem s pozdravem

Související recenze a zkušenosti

VojtechK. 22.12.2020
Spokojený/á

Recenze nepíšu, zde musím. Naprostý frajer, který ví co dělá, má naproste senzační organizaci práci včetně sestry a veškerých nástrojů, dodržuje na minutu časy objednání a vybavení ordinace moderní, vše digitální. Úplně ... Více 

1 Like  
LoMYS 26.11.2020
Spokojený/á

Luxusní jak prostředí kliniky, tak přístup celého týmu. Smekám klobouk před panem doktorem a touto cestou bych mu chtěl vyjádřit velké díky!

Keramické fazety - Související videa

Doktor ve Vašem okolí