Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Fazety na dolní zuby? - Keramické fazety - Diskuze

Fazety na dolní zuby?

Fazety na dolní zuby?

Marky  |  návštěvník  |  Hertford
Dobry den,

chtela jsem se zeptat na udelani keramickych fazet jak na horni tak na dolni zuby. Nekde jsem totiz cetla, ze se tento ukon na dolni zuby neprovadi? Potrebovala bych totiz zmenit tvar ponevadz dole mi chybi jednicka kterou mi vytrhla moje orthodontiska a ted to vypada fakt blbe. Na horni jednicce mam korunku takze predpokladam, ze by se musela udelat jina a belejsi aby byla jako ostatni. Vzhledem k tomu, ze bych chtela udelat hornich i dolnich 8 zubu aby to nejak vypadalo se jedna o velky zakrok a to i financne narocny takze se chci ujisit, ze to dobre dopadne. Premyslim uz o tom dlouho, ale nejsem si jista, jestli to je to nejlepsi reseni pro me.
Dekuji
Marketa
Diobe Dental Clinic  |  Basic member  |  Brno
  • 27 odpovědí
Dobrý den,
fazety, ať už keramické nebo kompozitní, jsou vhodné na horní řezáky. Dolní řezáky většinou nakusují na zadní stranu horních zubů a docházelo by k odpadávání. Navíc plocha dolních řezáků je příliš malá na dobré kotvení fazet. Z těchto důvodů se fazety na dolní řezáky většinou nedělají. Vhodnější je zuby okorunkovat. Tyto estetické dostavby je nutno řešit individuálně, zhotovit jakýsi předtvar budoucí dostavby, tzv waxup, abyste měla možnost posoudit plánovaný stav. Bez předběžné konzultace přímo v ordinaci se neobejdete.

S pozdravem
dr. Tomáš Čáslava
Diobe dentální klinika, Brno
DesignDent s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 14 odpovědí
Dobrý den,
fasety na dolní zuby zhotovit lze, ale velmi záleží na postavení a tvaru Vašich zubů.Pokud by situace byla nepříznivá, je možné zhotovit polokorunku nebo korunku. To už záleží na posouzení lékaře.
S horní korunkou máte pravdu. Pro dokonalý a přirozený výsledek je lepší zhotovit novou korunku současně s fasetama, ze stejného materiálu. Při zachování stávající korunky bychom se museli podřídit její barvě a tvaru a nikdy není jisté, že by korunka zcela splynula s okolím.
Na naší klinice bychom Vám před takhle esteticky náročným zákrokem zhotovili návrh výslené práce a Vy by jste tak získala úplnou představu o možnostech ošetření a mohla se definitivně rozhodnout.
S pozdravem
MUDr Dagmar Korelusová, Esthé-Dent

Související recenze a zkušenosti

VojtechK. 22.12.2020
Spokojený/á

Recenze nepíšu, zde musím. Naprostý frajer, který ví co dělá, má naproste senzační organizaci práci včetně sestry a veškerých nástrojů, dodržuje na minutu časy objednání a vybavení ordinace moderní, vše digitální. Úplně ... Více 

1 Like  
LoMYS 26.11.2020
Spokojený/á

Luxusní jak prostředí kliniky, tak přístup celého týmu. Smekám klobouk před panem doktorem a touto cestou bych mu chtěl vyjádřit velké díky!

Keramické fazety - Související videa

Doktor ve Vašem okolí