Keramické fazety na křivé zuby?

Keramické fazety na křivé zuby?

tobrex  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, jestli je možné dát keramické fazety i na zuby křivé - mám dost překřížené horní zuby, jednalo by se asi o šest fazet. A ještě bych se chtěla zeptat, jaká je životnost fazet - dočetla jsem se, že je závislá na péči, ale aspoň přibližně.. Děkuji za odpověď..
Laser Dent - Zubní ordinace  |  Basic member  |  Staré Město
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
na velmi stěsnané zuby nejsou fazety vhodné, v některých případech je není ani možno zhotovit. Navrhoval bych nejdříve Váš stav zkonzultovat a často ve spolupráci s ortodontem dosáhneme pěkných výsledků - srovnané zuby pak můžeme fazetami nebo keramickými korunkami opatřit. Někdy lze řešit mírné stěsnání jen korunkami, ale každý případ je jiný.

S pozdravem
Laserdent
XXXXXXXXXXXXXXXX
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Právě špatné postavení zubů je jedním z důvodů pro indikaci zhotovení fasety nebo korunky. Volba mezi korunkou a fasetou je možná teprve na základě vyšetření v ordinaci,kdy lékař zhodnotí skus,poškození zubů,vitalitiu ( na mrtvých zubech se preferují korunky). Při porovnání životnosti lze říci,že korunky mají větší rezistenci na páčivé síly,které jsou mnohdy součástí žvýkacích stereotypů,takže všeobecně vykazují delší životnost.
Každý protetický výrobek spadá dle zákona pod 6 měsíční záruční lhůtu,kdy,pokud dojde k závadě dané materiálem,je výrobek zhotoven znovu nebo opraven zdarma. Životnost výrobků je ovšem dlouhodobá.Nejslabším článkem jsou však nejčastěji vlastní zuby,na které samozřejmě záruku nemáme a jejich zdraví se odvíjí od mnoha faktorů. Korunky doporučujeme výhledově plánovat na výměnu zhruba po 10 letech.
Pokud máte zájem dostavit se na vstupní vyšetření na základě ,kterého Vám bude doporučen další postup,zavolejte ,prosím,na naši recepci ,tel.č. XXXXXXXXXXX/8/.
S pozdravem MUDr.Jana Ugrenovičová

MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
Pokud jsou zuby hodně křivé, pak jsou lepší rovnátka. Minimální životnost by měla být 5 let.
Lucie  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, měla bych otázku ohledně zubních fazet. Mám jeden křivý zub a to hned vedle dvou předních, zub je vytlačení dozadu. . Bylo by možné tuto vadu vyřešit?
Mám zaměstnání kde si nemohu dovolit nosit rovnátka.¨

Předem Vám děkuji za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

VojtechK. 22.12.2020
Spokojený/á

Recenze nepíšu, zde musím. Naprostý frajer, který ví co dělá, má naproste senzační organizaci práci včetně sestry a veškerých nástrojů, dodržuje na minutu časy objednání a vybavení ordinace moderní, vše digitální. Úplně ... Více 

1 Like  
LoMYS 26.11.2020
Spokojený/á

Luxusní jak prostředí kliniky, tak přístup celého týmu. Smekám klobouk před panem doktorem a touto cestou bych mu chtěl vyjádřit velké díky!

Keramické fazety - Související videa

Doktor ve Vašem okolí