Šedá barva mrtvých zubů

Šedá barva mrtvých zubů

estetickezuby  |  návštěvník
Dobry den,chcela by som sa spytat ake by bolo najhodnejsie riesenie,ak mam devitalizovany 4.a 5. zub v hornom zuboradi, zuby su endodonticky a fotokompozitom osetrene.Maju zial modro sedu farbu. Su vhodne pre mna keramicke fazety? Aspon na 4,ktory je viditelny v usmeve? Alebo radsej Ytrium -zirkonove korunky ? Eventuelne onlay ?Bielenie zvnutra?
Ake su vyhody a nevyhody jednotlivych postupov ?
Dakujem Vam.
evka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,potřebovala bych poradit.Mám mrtvý zub přední horní dvojku.Co bude pro tento zub lepší varianta.Nyní ho mám zablombovaný fotokomp.,bohužek začíná žloutnout.Původně jsem chtěla jen fazetu -lékařka tvrdí že jsou to vyhozené peníze.Dále jsem se chtěla zeptat zda je rozdíl v materiálechkeramické fazety? Našla jsem tak veliký rozdíl v ceně že mě to zarazilo.Kolik prosím tedy stojí korunka a kolik fazeta ?děkuji za odpověď eva.
JS LAB - Zubní Laboratoř Jiřího Sedláčka  |  Basic member  |  Brno
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
nejlepší řešení je podle mě celokeramická korunka.U nás je stejná cena za korunku i za fasetu. Obrovské rozdíly v cenách jsou dané především rozdíly v cenové politice různých ordinací.Materiál na různé keramické fasety je totiž hodně podobný a ve výrobě skoro není rozdíl v ceně. Vysoká cena nemusí být zárukou vysoké kvality. My se snažíme cenově zvýhodnit celokeramiku aby byla přístupná většině našich pacientů.
Např. s MUDr.Kahánkem už děláme většinu fixních prací z celokeramiky.
S pozdravem Jiří Sedláček
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážená paní/slečno,

děkujeme za Váš dotaz. Na mrtvých zubech fazety nedoporučuji. Vhodnějším řešením se prokazují korunky, které lépe zub chrání před jeho zlomením. Pokud je zub výrazně oslabený ztrátami tvrdých zubních tkání,je vhodné jej před ošetřením posílit čepem.

Na Klinice GHC Praha jsou následující cenové relace :
- estetická fazeta keramická – 7500,- Kč
- celokeramická korunka - 11.500,- Kč
- vstupní komplexní vyšetření - 950,- Kč
- intraorální rentgen - 350,- Kč

V případě zájmu o objednání vstupní konzultace jsme Vám kdykoliv k dispozici na níže uvedených kontaktech.

S pozdravem

MUDr.Jana Ugrenovičová
stomatolog
Klinika GHC Praha
tel: XXXXXXXXXXX,8
email: XXXXXXXXXX
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Pokud je důvodem pro řešení zmíněného zubu pouze změna barvy a zub je kromě ošetřeného kanálku jinak v pořádku, tzn.: zmíněná kompozitní výplň není příliš velká a zub má žádoucí postavení a tvar, nabízí se jako další varianta vše řešit pouze vnitřním bělením. Zub by se trochu otevřel pouze odstraněním části stávající výplně, ve vzniklé kavitě se pak několikrát vyměňují bělící vložky. Může to představovat 4-5 krátkých návštěv během cca 10 dnů.

Není-li ale změna barvy jediným problémem, doporučuji zhotovení korunky, hlavně s ohledem na to, že se jedná o vyplněný zub.

S pozdravem,
MUDr. Jiří Tritthart
DENT MEDICO - zubní klinika  |  Basic member  |  Praha
  • 15 odpovědí
Dobrý den,
nejdříve je potřeba zjistit příčinu žloutnutí zubu a podle toho vybrat vhodné ošetření. Existují určité indikace pro zhotovení fazety a korunky. Při vstupním ošetření zhotovím rentgeny, seznámím Vás se stavem zubů, možnostmi ošetření a vyhotovím cenový a časový plán. V případě Vašeho zajmu kontaktujte naši recepci.
S pozdravem
D-R Mariana Škoríková

Související recenze a zkušenosti

VojtechK. 22.12.2020
Spokojený/á

Recenze nepíšu, zde musím. Naprostý frajer, který ví co dělá, má naproste senzační organizaci práci včetně sestry a veškerých nástrojů, dodržuje na minutu časy objednání a vybavení ordinace moderní, vše digitální. Úplně ... Více 

1 Like  
LoMYS 26.11.2020
Spokojený/á

Luxusní jak prostředí kliniky, tak přístup celého týmu. Smekám klobouk před panem doktorem a touto cestou bych mu chtěl vyjádřit velké díky!

Keramické fazety - Související videa

Doktor ve Vašem okolí