Nasazené korunky nedrží pevně

Nasazené korunky nedrží pevně

Lucie  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,paní zubařka mi v pátek nasadila 6 celokeramických korunek na přední horní zuby,ale od začátku byla pravá strana strašně natěsno,že se i špatně nasazovaly.Ale paní zubařka pokračovala dál s cementováním. Zdá se mi,že mi ta pravá strana-ty 3 zuby povolily a možná tlakem,jako by uvolnily (cítím mírný pohyb). Mám právo reklamace a jaký bude postup? Je možno celou korunku sejmout bez poškození? A co když sejmout celé nepůjdou? Je možné na sejmuté neporušené korunce změnit odstín? děkuji za odpověď
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Pokud jsou korunky opravdu ve špatném skusu, nebo se dokonce uvolnily po pár dnech, máte samozřejmě máte nárok na reklamaci, zajděte si tam ihned. Zda lze sejmoput korunku záleží na způsobu jejího připevnění, to takto nikdo nemůže říci. Změnit odstín u sejmuté korunky samozřejmě lze.
MDDr. Ondřej Kýr  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Průhonice
  • 17 odpovědí
Dobrý den. Navštivte paní doktorku a problém s ní konzultujte. Pokud jsou korunky uvolněné, neměl by být problém je sejmout (případně poté změnit jejich odstín) a cementovat znovu.
Lucie  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Všude píšou,že u sejmutých korunek....pokud to teda jde bez poškození....není možné změnit odstín. A Vy říkáte,že ano?
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, je samozřejmě možné, že se korunky uvolnily, navštivte lékařku, která by měla korunky opravit a lépe přidělat. Sejmut korunku bez poškození samozřejmě lze, záleží jaký postup pro fixaci lékařka zvolila. Vše by jste nejprve měla řešit s lékařkou.

S pozdravem Dr. Vadym Sherman

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX
Lucie  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpovědi,korunky mám nacementováné a zaslechla jsem výraz Fuji nebo nějak podobně.Takže mám strach,že je bude muset zničit....

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí