Spolknutá korunka

Spolknutá korunka

rygy  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den,omylem jsem spolkla v jídle korunku a nevím co dělat...jestli se dá nějakým způsobem dostat ven??Děkuji
mušketýr  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dá se dostat ven druhou stranou :)
Diobe Dental Clinic  |  Basic member  |  Brno
  • 27 odpovědí
Dobrý den,

to je nehoda, která se občas může stát. Žádné zdravotní potíže Vám nehrozí. Pokud chcete korunku zachránit, musíte si na ni "počkat" :-)

S pozdravem
dr. Tomáš Čáslava
Diobe dentální klinika, Brno
Modrý drak  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,také bych ráda poprosila o radu,Ulomila se mi přední část čtyřky zubu.Lékařka zub zbrousila až k dásni,vytahla nerv a po otisku asi našroubovala do zbytku kořene něco jako šroubek a na to nalepila zub umělý.Byla jsem šťastná,pracuji mezi lidmi,a s tou obrovskou dírou jsem se nemohla ani usmá.Ale teď po 12 měsících zub zmizel,ani jsem nepocítila že bych ho spolkla,ale je pryč a mezi zuby ční opět černá dírnevím,jak se tento zákrok jmenoval,doktorce jsem věřila byla jsem ráda,že nemusím mít žádnou nandavací protezu.Mohu práci lékařky nějak reklamovat? a jde opeět nasadit nový zub,ale takový co bude drzet.Kamarádka přišla vinou nemoci o mnoho zubů a lékař ji vymodeloval z hmota jak ona řekla - kačenky - zuby nové,které drží již pár let a neplatila vůbec nic,když jsem se lékařky zeptala na tuto hmotu i možnost,usmála se a řekla mi,že to zase není tak jednoduché.Nebo že by to bylo tím,že kamarádka byla na vyhlášené klinice v Praze,ona tam žije nebo to bylo tím že já jsem jen z okeru Ústí nad Orlicí? Je i další možnost,druh lékaře.
Práce mé lékařky nebyla až tak levná a vyhodit 1500 Kč oknem za rok práce je pro někoho maličkost,ale pro mne,invalidního důchodce,to zase tak malá částka není a dát ji znovu ani momentálně nemohu.Zbývá mi dál chodit s dírou v puse,klopit hlavu a jen se mračit na lidi,protože léčivý úsměv není možný? Netušíte jak moc jsem nešťastná.Velice Vám děkuji za odpověď,Jarka K.
Lucky  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den! Momentálně platí i pro zubní lékaře záruka 2 roky. Pracuji jako zubní sestra a moje lékařka, ze staré školy, toto dodržuje, i když nerada. Mám však obavu, že ne každý lékař zatne zuby a korunku vám udělá na vlastní náklady znovu. Možná bude trvat na tom, že si za to můžete sama a dokazujte opak. Za zkoušku nic nedáte, nejvýš 30 Kč. Zkuste to. Hodně štěstí! Lucka

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí