Uražené přední zuby

Uražené přední zuby

Kofolac  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den před několika lety jsem prodělal úraz, při kterém jsem si urazil kusy horních předních zubů (v úhlopříčce). Lékař mi je několikrát dostavoval, bohužel už náhrady nevypadají moc dobře. Uvažuji o trvalé náhradě, jaké jsou možnosti opravy a hlavně v jakém časovém intervalu se dají zvládnout? Peníze nehrají roli, záleží mi na čase a přirozené náhradě.
MUDr. Filip Georges  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Zuby lze zrekonstruovat keramickou korunkou ci fasetou pripadne implantatem. Zalezi jake mnozstvi zubu zustalo neposkozene.Rekonstrukce muze byt hotova cca za 14 dni (korunka,faseta). Rychlost zhotoveni korunky/fasety zavisi na individualizaci zubnim technikem.
Pokud je treba implantace zubu(uplna destrukce zubni korunky i korene), cely proces se muze dle stavu kosti natahnout i na nekolik mesicu. V mezidobi je vytvoreno provizorium, bez zubu nebudete.
S pozdravem Filip Georges
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, v případě předních zubů lze uvažovat o jedné možnosti, která má dvě volby zhotovení. Tou první je použití keramické náhrady ve formě dostavby zubu a překrytí stávajícího zbytku keramickou fazetou. V takovém případě ze zbrousí část přední vrstvy zubu a speciálním materiálem je na zub vystavěna náhrada. Možnosti provedení jsou dvojí. Na naší klinice je možné tuto fazetu vyrobit pomocí CAD/CAM technologie CEREC, kdy by se celé ošetření zvládlo za jedinou návštěvu. Druhou možností je výroba v laboratoři, kde zubní technik vytvoří tuto náhradu. Z hlediska vzhledu jsou obě plnohonotné, pouze u zubní laboratoře více individualizované. Výroba v zubní laboratoři však trvá cca týden až 14 dnů.

V případě zájmu o ošetření jsem Vám na naší klinice k dispozici.

S pozdravem Dr. Anastasia Polunina

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. et MUDr. Filip Donev  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chybějící část zubu je možné zrekonstruovat keramickou fasetou nebo fasetou zvanou lumineer. rozdíl mezi nima je ten, že u první klasické keramické fasety je nutný zábrus Vašeho zubu, u fasety lumineer není třeba žádného broušení.
Druhou alternativou je keramická korunka, ale pokud to není nutné, volil bych spíš fasetu. U korunky by se zbytečně brousil celý zbytek zubu.
V případě Vašeho zájmu i jen o konzultaci jsme Vám k dispozici
S pozdravem MUDr. Filip Donev
Prague City Dental, Klimentská 20, Praha 1,
MDDr. Ondřej Kýr  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Průhonice
  • 17 odpovědí
Dobrý den, pokud zůstaly zuby po úraze vitální, nejlepším řešením je zhotovení keramických faset. Na naší klinice se zabýváme zhotovováním zubních náhrad pomocí počítačové technologie CEREC, která umožňuje provést ošetření v jedné návštěvě.

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí