Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Uvolněný můstek - Keramické korunky a můstky - Diskuze

Uvolněný můstek

Uvolněný můstek

Marek B.  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,během roku 2014 mi paní zubařka odstranila horní 1+2,zbrousila 3 a nacementovala můstek.Po několika týdnech se můstek na levé 3 uvolnil a zůstal "viset" jen na pravé straně,vzniklá mezera mezi můstkem a dásní vpravo je cca 2-3mm.Paní zubařka se snažila páčením můstek celkově uvolnit což se nepovedlo,a do vzniklé mezery vpravila cement.Tato "oprava" vydržela jen několik hodin a můstek se opět uvolnit-lepení jsem absolvoval už 2x.
Zajímalo by mě,existuje nějaká nedestruktivní metoda jak můstek uvolnit a nacementovat komplet znovu?Nebo je nutné můstek mechanicky rozbrousit?A jak se v tomto případě postupuje z hlediska záruky?Můstek je sice "obyčejný" ale kromě peněz mě stál i spoustu času a nekolik měsíců bez zubů :-(
Děkuj za odpověď,Marek B.
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, je možné se pokusit sundat můstek, případně k tomu využít přístroj, avšak existuje zde riziko, že praskne kořen nebo korunka zubu. Osobně doporučuji sundat můstek rozříznutím a vyhnutím se riziku poškození vlastních zubů.

S pozdravem Dr. Vadym Sherman

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - tel.: XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX
Marek B.  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji za odpověď,ten přístroj co zmiňujete patří bežně k výbavě stomatologa nebo je to vybavení nadstandartní?Pokud se můstek poškodí nebo se musí rozříznout tak jak se řeší záruka?Mám ho nasazený asi od září 2014.
Děkuji Marek B.
MUDr. Jitka Scheeová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Opava
  • 23 odpovědí
  • 5 Likes
Navštivte jiného lékaře,který má ve své výbavě běžný tzv.sundavač korunek a umí s ním pracovat. Ten Vám můstek sejme -samozřejmě že za úhradu,neboť tuto práci mu neproplatí pojišťovna a paní doktorka by Vám měla můstek nacementovat a asi proplatit částku za sejmutí. Pokud lékař zhotovuje protetické práce,měl by být vybaven inástroji k případným opravám a umět s těmito nástroji zacházet.případně Vám alespoň doporučit kolegu,který si na tento úkon troufne. Zdravím MUDr.Scheeová Jitka
Zubní laser s.r.o. Opava
Marek B.  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji za odpověď,ale podle některých názorů prý dojde při použití tohoto přípravku téměř 100% k poškození zubu na kterém můstek ještě drží,případně k odtržení pouze korunky a tím je můstek pro opětovné nacementování nepoužitelný....

Reakce na Marek B.

Kamil  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Je to zcela jednoduché, pokud to doktorka podělal v začátku (možná špatný otisk, špatně vyrobený můstek laborantem, špatné očištění,obroušení odmaštění a následné použití materiálu k nalepení), tak teď už musíte počítat s tím, že při sundávání můstku budou případné komplikace a musíte doufat, že budou co nejmenší. Každopádně od této doktorky upalujte k někomu, kdo se vyzná, používá schopné laboranty a jednoduše ví co a jak. Poptejte se , počtěte reference...atd. Třeba to bude o něco dražší, ale bude to sedět a držet jak má. Také jsem tak dopadl , a pak zajel do Prahy a můstek na 3 zoubky byl o něčem jiném něž u obecního patlala.
Tím nechci říct , že dobří zubaři jsou pouze v Praze, ale já se tak rozhodl.

Jinak co se týče reklamace tak:

pokud byl můstek, jakožto věc zhotovená na zakázku, vyroben vadně, je možné jej u lékaře reklamovat. Lékař za správné zhotovení ručí a není podstatné, zda byl můstek chybně zhotoven vinou jeho nebo laboratoře. Záruční doba je šest měsíců.



Obecně pokud vadu není možné odstranit a je nutné vyhotovit kompletně nový můstek, tak

máte právo na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz,
můžete se ale s lékařem dohodnout na novém vyhotovení můstku.

Jenže, dohodnout se někdy = velký problém :)

Hodně zdaru přeji při výběru nového stomatologa a  ať se dílko konečně zadaří :).

Reakce na Kamil

Marek B.  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Takže můstek se konečně podařilo sundat,stačilo jedno "cuknutí" přístrojem,který je k tomu určený a je dole :-)
Nepoškodil se můstek ani zub ani korunka a můstek je zase tam kde má být.
Děkuji všem za příspěvky.

Reakce na Marek B.

Gitap  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, můžete prosím poradit, kde Vám můstek sejmuli? Mám taky tento problém. Gita P

Reakce na Gitap

Marek B.  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Zubní poliklinika Jandent,Brno

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí