Váček pod korunkou - postup léčby

Váček pod korunkou - postup léčby

Simona  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den mám dotaz na postup léčby. Pod korunkou zhotovenou na čep se mi udělal váček s vyklenutím na dásni. Můj lékař chtěl zub vytrhnout a udělat můstek. Po naléhání nasadil antibiotika(Dalacin) s tím, že pokud to neustoupí, zub vytrhne. Otok neustoupil a pan doktor chtěl opět dělat můstek. Po delší rozmluvě svolil k upuštění váčku na dásni, ale celé to ošetření mi přišlo divné. Dáseň jsem si musela vymačkat sama, nedal mi tam žádnou desinfekci ani dren a opět mě upozornil, že pokud to nepomůže, budeme dělat můstek. Zub bych ráda zachránila, ale můj lékař očividně ne. Děkuji
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, velmi pravděpodobně se jedná o zánět, nicméně filosofií naší kliniky je trhat zub jen když je to nevyhnutelně nutné. Bohužel k vyjádření se ke stavu vašeho zubu by bylo potřeba komplexnější vyšetření spolu s rentgenovou diagnostikou. Pokud by již bylo nevyhnutelné zub vytrhnout, bylo by lepší jej nahradit implantátem. Pokud se totiž zhotovuje můstek, jsou dva okolní zuby obroušeny do tvaru pilířů a na ně je můstek nasazen.

Pokud by jste měla zájem, navštivte mne na klinice, kde bychom se na problém podávali společně a věřím, že bychom vymysleli řešení, které by vyhovovalo Vám i vašemu chrupu.

S pozdravem Dr. Vadym Sherman

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX
MDDr. Ondřej Kýr  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Průhonice
  • 17 odpovědí
Dobrý den. Drenáž hnisu a nasazení antibiotik je v případě vašeho problému pouze řešením symptomů, nikoliv příčiny onemocnění.
Na posouzení možností eventuelní záchrany tohoto zubu je třeba pečlivé klinické vyšetření.
V ideálním případě by mělo jít provést tzv. reendodontické ošetření, tedy sejmutí korunky, vyjmutí čepu a opětovné pročištění kořenových kanálků.
Simona  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, děkuji za reakce. V případě tzv. reendodontického ošetření, které jsem po lékaři žádala, mi bylo řečeno, že pokud je zde čep, nejde to. Nabývám dojmu, že se spíše nechce. Pokusím se o rozumnou domluvu, popř. vyhledám jiného stomatologa. Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí