Dosypání kostní tkáně

Dosypání kostní tkáně

Petra  |  návštěvník
  • 1 Like
Dobrý den,
je mi 40 let a mám už řadu let problém s paradentózou. Nekouřím a nikdy jsem nekouřila, snažím se pečovat o zuby i dásně jak nejlépe mohu, ale přesto se mi už kývají skoro všechny zuby na spodní čelisti (v pořádku jsou trojky a 1 čtyřka). Minulý týden mi udělal lékař RTG a doporučil vytrhat jedničky a dvojky a udělat můstek. Zuby jsou zdravé (bez výplně, bez kazu), ale úbytek kosti je velký problém. Do trhání a můstku se mi zrovna moc nechce a hledám jiné řešení. Slyšela jsem o tom, že lze "dosypat" kostní tkáň a zachránit vlastní zuby ještě aspoň na nějaký čas. Jsem od Benešova u Prahy. Můžete mi prosím poradit, kam se mám obrátit a co to obnáší (náročnost zákroku a finanční stránka)?
Předem děkuji za odpověď.

Petra Frková
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Hlavní otázkou je, zda máte (asi ano!) difúzní onemocnění všech zubů (to by "dosypání" nepomohlo) a pak by bylo potřeba započít léčbu, abyste nepřišla o více zubů. Zda lze zachránit dotyčné dva zuby Vám přes e-mail říci nemohu. Rada je prostá, už mnoho let asi máte být léčena u parodontologa, kterého máme na klinice ale je jich spousta v Praze a najdou se asi i v benešově. Není na co čekat!
MUDr. Aleš Váňa  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 44 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
jedná se o augmentaci. Provádíme tento výkon na našem pracovišti. Pravděpodobně jste měla být v péči parodontologa již dávno. Extrakce zubů je bohužel poslední možností. Vždy se tomu snažíme vyhnout. V okolí Benešova Vám asi nikoho osobně neporadím.
janka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.Doporučuji přečíst tento článek https://dsmile.cz/2019/06/20/plastika-dasne-jak-se-zbavit-tmaveho-krcku-implantatu-nebo-tmaveho-krcku-zubu/
Mně to zachránilo krčky. Stalo mě to okolo 6000kč.

Související recenze a zkušenosti

Léčba paradentózy (parodontologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí