Krvácející dásně

Krvácející dásně

anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den, je mi 22 let a paradontoza mě trápí už asi 5 let.Je to nejspíš tím ,že jsem tomu moc nevěnoval pozornost ,ale postupem času mě to každodenní krvácení přece jen donutilo jednat. Nepomáhá mi ani měkky kartáček ani drahé ústní vody ani báječné pasty, na které jsem si již zvykl.Od mé první zubařky jsem odešel a druhá už razně zakročila mám přední čtyři vrchni zuby obroušený a nasazený náhrady, čím jsi již myslela, že paradontoza zmizí ,ale je to ještě horší neví si se mnou rady a ještě se prý s nikym jako já nesetkala. Poslední rada byla koupit si drahou ústní sprchu ... je to o nicem je to skvěla věc ,ale pořád nic možná je ještě víc tím masírováním dráždím .. napadá mě už poslední věc zajít za některým dentistou, nebo paradontologem nebo už nevim jsem ze Severu a nechce se mi dojíždět až do Prahy .. poradila byste prosím něco bližšího ? děkuji
MUDr. Rostislav MUDr. Majer Rostislav  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Rychnov nad Kněžnou
  • 15 odpovědí
Dobrý den,

parodontitida jé záludná věc, ale dá se přeléčit.
Otázkou je, jaký postup zvolila Vaše paní doktorka. Jediné, čemu v tuto chvíli nerozumím je, proč Vám zuby obrousila a dala Vám tam zubní náhrady. Parodontitida je problémem dásní a potažmo ubývající kosti, nikoliv zubů.

Aby se dosáhlo kvalitního přeléčení, je potřeba tuto věc řešit z dlouhodobějšího pohledu.
Prvním krokem je, aby jse si našel šikovnou dentální hygienistku, která poctivě a precizně vyčistí Vaše zuby. Pokud říkáte, že máte již delší dobu problémy s parodontitidou, je potřeba chodit alespoň každé 3 měsíce na recally dentální hygieny. Tím se dosáhne toho, že se přeléčí zánět v dásních a ty přestanou krvácet. (Je potřeba si ale také projít kvalitní instruktáží, aby jste věděl, jak se správně postavit k čištění zubů. Mezizubní kartáčky, ten nejměkčí Curaproxový kartáček 5460 a správná technika čištění, dělají zázraky).
Druhým krokem, který je mnohdy potřeba absolvovat je takzvaný deep scalling, neboli kyretáže. Jde o hloubkové odstranění zubního kamene, který způsobuje úbytek kosti a tím pádem viklavost a vypadávání zubů. Většinou tohle stačí provést jen jednou - pokud se to udělá pořádně. (nebo max ve dvou návštěvách - rozdělí se pravá a levá část. Je to zákrok pod lokální anestezií, tak aby jste neměl umrtvenou celou pusu.)
Další záludností, která se může objevit je fakt, že některé mezizubní prostory nepůjdou vyčistit. Je to např. díky převislým výplním. Ty se budou muset předělat tak, aby bod kontaktu byl těsný, ale bez překážek.
Dostaneme-li se do tohoto stádia, díky správnému čištění a pravidelné dentální hygieně se parodontitida přeléčí.
PS: Velkou pomocí v tuto chvíli je voda Corsodyl 0,1%. Působí protizánětlivě a seženete ji v lékárně kolem 70-100 Kč. Má pouze jedno omezení - nepoužívat více než 10 dní - potom začíná zabarvovat zuby do hněda. Stačí si dát týden přestávku a potom s ní vyplachovat dalších 10 dní. A tak pořád dokola.
Přeji hezký den.
Jana, Grand Dental Clinic
keni.love  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, už několik let mám problém se zuby, jsem jedna z těch co se strašně moc bojí zubařů ale snažím se chodit pravidelně co půl roku ale vždy během toho půl roku mě začne bolet zub,dásně nebo prostě vždy něco. Začaly mi odlézat dásně u jedniček dole a při každém čištění zubů mi krvácí. Začíná mi to krvácet i mezi 2 a 3 a bojím se aby mi postupně neodlezly ze všech spodních zubů. Zkoušela jsem různé zubní pasty ale nejvíc si myslím že mi pomáhá paradontax. Po čištění mám takový pocit jako by se mi to zpátky stahovalo. Moje zubařka mi řekla že je to jen zánět dásní a že pokud si budu pravidelně čistit zuby tak to krvácení přejde, ale jak jsem už řekla trvá to asi 2 roky a pořád mi to krvácí. Z toho jsem už jednou měla zánět okostice a šestka vlevo musela ven. přes tento víkend mě začala bolet šestka na druhé straně a včera ráno jsem se vzbudila s otokem pod jazykem, pod bradou a na pravé straně krku. Špatně se mi mluví a polyká,trochu mě to i škrtí.. během dne mi ten otok mírně opadl. Jsem objednána ke své zubařce už na dnes na 12hod, strašně moc se bojím. Je nějaká rada jak dásně vyléčit abych už neměla tak časté problémy se zuby či dásněmi? A co ty spodní dásně? spraví se mi to někdy, tak aby mi nebyly vidět kořeny zubů? děkuji moc za jakékoli rady, odpovědi Hanka

Související recenze a zkušenosti

Léčba paradentózy (parodontologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí