Nejlepší léčba paradentózy

Nejlepší léčba paradentózy

bobek1234  |  návštěvník  | 
Dobrý den

Potřebuji poradit ohledně léčby paradentozy.Po návštěvě u lékaře mi bylo doporučeno odstranění všech 4 osmiček.Obávám se,že se mi pak zuby rozjedou a vzniknou ještě větší mezery.
Jaká je nejlepší dosavadní léčba paradentozy?Je mi 34 let a nechci přijít o své zuby.

Děkuji Vám za odpověď
Hana  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, v říjnu mě čeká u dent.hygienistky ošetření Vector a v únoru chirurgický zákrok v léčbě paradontozy+ léčba antibiotiky. Mám z toho strach a lékař mě jen ubezpečil,že zákrok bude vykonávat v místním umrtvení- poradíte mi, co mě čeká a jak bude lékař postupovat?
Ordinace dentální hygieny  |  Basic member  |  Brno
  • 19 odpovědí
Dobrý den, odstranění osmiček paradentozu nevyléčí, pokud máte obavy o svůj chrup, navštivte dentální hygienistku nebo paradentologii. Tím, že Vám vytrhnou osmičky se ostatní zuby nikam nerozjedou, možná jen trochu povolí tlak, který teď mohou právě osmičky vyvýjet na ostatní zuby.
paja  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, rozhodně zde neplánuji psát, jaká léčba je nejlepší, poněvadž jsem laik. Pouze mohu říci, co pomáhá mě samotné. Osvědčilo se mi užívání Wobenzymu a používání elektrického kartáčku, který je na zuby a dásně mnohem šetrnější. Samozřejmě záleží v jakém stádiu se váš problém nachází. Zkuste tuto variantu nabídnout svému lékaři. Hodně štěstí
v 34  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 8 odpovědí
Dobry den,chtěla jsem se zeptat,mam parododontozu odhalené zubní krčky,chodím k dentistce pravidelně,používam i 4krtat tydně mezizubní kartačky dle jejího doporučení i jednosvazkovy krtáček,ustní sprchu a i přesto ke zlepšení nedochazí...ustup dasní zůstava..byla jsem u dentistky přede dvema měsíci a opět mam na dolních zubech řezácích stále plak a opět tam mam tmavy zubní kamen. opravdu nevím co už mam delat. poradte mi nekdo jak postupovat.
Jarka
Jarka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, včera mi bylo řečeno, že mám u šestky nahoře parodontální chobot 9 mm a že mi hrozí ztráta zubu. Sedmičky a osmičky nahoře již nemám. Prosím poraďte mi způsob léčení. Byla mi navrhnuta léčba /nějaké granulování/ za 7000,- u jednoho zubu. U ostatních zubů je parodontální chobot do 4 mm, to není třeba zatím řešit. Chodím pravidelně k zubaři + i k paradentologovi. Za čištění zubů a dutiny jsem chválená, zubní kámen mívám minimálně a je pravidelně odstraňován. Záněty dásní nemá a dásně mi nekrvácí. Jsem kuřák a je mi 55 let /žena/. A ještě bych potřebovala radu co s osmičkami dole, zubař mě stále přemlouvá k jejich vytržení, ale mě nedělají problémy a ani nepoškozují horní dáseň. Děkuji Vám za Vaší odpověď.
Jasneocko  |  návštěvník  |  Essex
  • 1 odpovědí
dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám paradentozu, krvácí mi dásna, mám odhalené zubní krčky a nahnědlý zubní kámen na zubech. Bohužel se nacházím v anglii, zde pracuji jako aupair a do čr se dostanu až o prázninách, kde mám svého zubaře. pouzívám zatím jen zubní pastu Parodontax, tu slanou. ptala jsem se na zubaře tady v anglii ale jsou tu moc drazí. poradte prosím co mám dělat? děkuji M.

Související recenze a zkušenosti

Léčba paradentózy (parodontologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí