Viklání zubů

Viklání zubů

George
Dobrý den.Je mi 17 let a před dvěma měsíci mě brousili zub a následně po několika dnech jsem dostal korunku.Po tejdnu nošení korunky jsem si všiml že se mi kejvou čtiři dolení zuby.Když jsem se ptal u mého zubaře čím to je , tak že to je z toho broušení a že to za několik tejdnů přestane.Dnes se mi zuby kejvou pořát a pobolívaj.A poslední dodatek , že už rok kouřim THC , tak jestli to nemůže bejt i tim.Předem děkuji za odpověd
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
To je velmi zvláštní. Je to málopravděpodobné, že by se zuby začaly kývat po obroušení. Problém může být špatně vytvarovaná protetická práce, kdy Vy "narážíte" na zuby jinak než je fyziologické. To může způsobit "rozkývání" zdravých zubů. A samozřejmě může být probléme i to Vaše THC.
jarka311  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý večer, prosím o radu. Manželovi se začali hýbat dolní přední čtyři zuby a teď dokonce i jedna stolička. Bojí se jít k lékaři, protože prý mu je vytrhnou. Chtěli bychom se zeptat jestli je nějaká rada na přírodní ošetření zubů. Děkujeme Javůrkovi
Dentální klinika Jan Stuchlík  |  Basic member  |  Praha
  • 15 odpovědí
Dobrý den,

na vině bude pravděpodobně parodontitida, tedy zánětlivý ústup závěsného aparátu zubů.

Pokud viklavost není extrémní lze zuby zachránit jejich zdlahováním (zamezí se dalšímu pohybu), důsledným odstraněním zubního kamene a bezchybným prováděním dentální hygieny.

Je to běh na delší trať, proto neočekávejte výsledky hned, ale v řádu měsíců.

S přáním hezkého dne,
MUDr. Jan Stuchlík
lojkopa  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
několik let mám na obou horních jedničkách korunky. Teď se mi začaly obě kývat,dásně vypadají zdravě,nekrvácejí,nebolí.Ale v místech,kde jsou kořeny zubů má dáseň nezvykle promodralou barvu.. má zubařka neví proč. Diagnostikovala mi počínající paradentózu. Podle rtg není kost v dobrém stavu. Jako řešení navrhla vyměnit korunky,zatím za provizorní a v případě,že se budou kývat i ty,pak už nic jiného než implantáty. Poradíte mi,prosím,zda je tento postup správný?
Velice děkuji za odpověď a Váš čas
Zdena
DiS Marta Krybusová  |  Basic member  |  Praha
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý večer,
pokud jsou korunky metalokeramické( tzn.porcelánová korunka, která má kovovou konstrukci), může po čase dojít k uvolńování kovových prkvků do dásně, a tím dojde k promodralému zabarvení u okraje dásně. je to pouze estetická záležitost, která s paradentozou nemá nic společného.
V případě paradentozy ( tzn.zánět závěsného aparátu zubu- napadá dáseň, kost a vlákna, která drží zub v kosti)bych doporučovala návštěvu parodontologa a následně dentální hygienistky. Je potřeba vyšetřit hloubku kapes podél kořene zubu a vyčistit tento prostor od bakterií, které toto onemocnění způsobují. Korunky bych zatím neměnila, důležité je zbavit se zánětu. Implantát je až poslední řešení.

Hezký večer Marta Krybusová

Související recenze a zkušenosti

Aneta 3.3.2014
Spokojený/á

Pana doktora jsem po prvé navštívila v prosinci 2013. Byla to vstupní prohlídka, kdy mně zrentgenoval všechny zuby a dohodli jsme se na dalším postupu léčby, s ohledem na moji dlouholetou parodontózu. Druhá návštěva byl... Více 

Léčba paradentózy (parodontologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí