Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Paradentóza x elektrický kartáček - Léčba paradentózy (paradentologie) - Diskuze

Paradentóza x elektrický kartáček

Paradentóza x elektrický kartáček

mmarch  |  návštěvník
Dobrý den, manžel má velké problémy s paradentozou, pořád mu silně krvácejí dásňa, odhalují se mu krčky a několikrát do měsíce má silný bolestivý zánět, jeho zubař to nijak neřešil, a tak jsem ho objednala k paradentologovi, objednaný je však až na červenec 2012. Pořád mluví o koupi elektrického kartáčku,ale četla jsem mnoho odlišných názorů - někteří na paradentozu doporučují - promasíruje dásně, důkladně vyčistí zuby, ale jiní zas zakazují, že ještě víc odhaluje krkčy, tak bych ráda znala názor odborníka. Děkuji
Ordinace dentální hygieny  |  Basic member  |  Brno
  • 19 odpovědí
Dobrý den, k masáži dásní je nejvhodnější klasický velmi měkký kartáček, elektrický kartáček je na zanícené dásně moc drastický. Doporučila bych Vám ještě návštěvu na dentální hygieně, protože termín na paradentologii máte dcela daleko, tak alespoň odstraníte zánět dásní, protože jinak si v těle udržujete stále bakteriální infekci, která postihuje celý organismus.
Tereza Dentální hygienistka Tereza Polachová, DiS.  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 5 odpovědí
Dobrý den,

Váš manžel by měl především vyhledat dentální hygienistku, která by mu poradila s ústní hygienou, doporučila správné pomůcky, odstranila zubní povlak a zubní kámen nad dásní i pod dásní. Tím se dásně stáhnou a zánět nebude takový.

Co se týká elektrického zubního kartáčku, tak já osobně ho nedoporučuji. Většinou mají tyto kartáčky tvrdé štětinky a na odhalené krčky je to traumatizující.

Hezký den, Polachová Tereza.

Související recenze a zkušenosti

Aneta 3.3.2014
Spokojený/á

Pana doktora jsem po prvé navštívila v prosinci 2013. Byla to vstupní prohlídka, kdy mně zrentgenoval všechny zuby a dohodli jsme se na dalším postupu léčby, s ohledem na moji dlouholetou parodontózu. Druhá návštěva byl... Více 

Léčba paradentózy (parodontologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí