Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zánět dásní u dětí - Léčba paradentózy (paradentologie) - Diskuze

Zánět dásní u dětí

Zánět dásní u dětí

Nunezova  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, můj syn 10 let má zánět dásní a také se mu často dělají opary na rtu. Můžete mi prosím poradit nějakou léčbu? A čím dásna masírovat kromě jemného kartáčku.
Dále jsem se chtěla zeptat, zda zánět nemůže být spojený s růstem zubů, protože se mi zdá, že červená dásna má snad co mu začaly růst druhé zuby. Momentálně se mu klube 5 zubů najednou.
Koupili jsme jemný kartáček, zubní pasu parotontal a ústní vodu.
Děkuji Veronika
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Vážená paní Veroniko,
nejčastější příčinou zánětu dásní je mikrobiální povlak, který se během dne tvoří na povrchu zubů. Pokud tento povlak, neboli plak dokonale neodstraníte alespoň jednou denně, bakterie v něm přítomné začnou poškozovat okolní tkáně. Důsledkem toho vzniká zubní kaz a zánět dásní. Tělo se proti tomuto útoku bakterií samozřejmě snaží chránit a posílá do oblasti imunitní složky. Projevem tohoto boje je zánět.
Pokud bude povrch zubu perfektně vyčištěn, tělo nebude mít proti čemu bojovat a zánět sám odezní.
Mé hlavní doporučení je koupit v lékárně plak indikační tablety, které obarví povrch zubu, kde je přítomný plak a pak zvýrazněný povlak odstranit pomocí zubního kartáčku.
Opary ukazují zřejmě na snízěnou imunitu. Tato oblast je však mnohem složitější na vysvětlení prostřednictvím online diskuze.
Pro posouzení celkového stavu dutiny ústní, získání více informací a v neposlední řadě pro nácvik dokonalé domácí ústní hygieny, Vám vřele doporučuji navštívit zubního lékaře či dentální hygienistku.
S přáním hezkého dne
za tým Dental Office H33 Bc. Klára Jedličková
Dentální klinika Jan Stuchlík  |  Basic member  |  Praha
  • 15 odpovědí
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Dásně mohou být opravdu podrážděné od prořezávání stálých zubů. Důležité je dodržovat efektivní ústní hygienu pomocí měkkého kartáčku (TePe for Kids, Curaprox), aby se dásně zbytečně nedráždily.
Doporučení k oparům - vyvarovat se kyselým a dráždivým pokrmům - citrusy, kořeněná jídla a pokud se afty v ústech objeví aplikovat na ně hojivou mast Solcoseryl.

S přáním hezkého dne,
MUDr. Jan Stuchlík
XXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Aneta 3.3.2014
Spokojený/á

Pana doktora jsem po prvé navštívila v prosinci 2013. Byla to vstupní prohlídka, kdy mně zrentgenoval všechny zuby a dohodli jsme se na dalším postupu léčby, s ohledem na moji dlouholetou parodontózu. Druhá návštěva byl... Více 

Léčba paradentózy (parodontologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí