Dlouholeté lupání v čelistním kloubu

Dlouholeté lupání v čelistním kloubu

Vladimír Vranečka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den
Mám dlouholeté potíže s čelistním kloubem , které začaly již před 35 lety a průběh byl tento :
Začalo to malým periodicky se opakovaným lupnutím v oblasti čelistního kloubu s tím , že to šlehlo , potom mi písklo v uchu a pomalu to doznívalo .V prostoru ucha mi začalo cvrlikat jakoby se vyrovnávaly tlaky v tomto prostoru mezi uchem a čelistním kloubem . Byl jsem tehdy u stomatologa ale v té době mě odbyli s tím , že čelistní kloub je složitý a moc se tom neví atd ... prostě se jim do toho nechtělo . Dostal jsem speciální nástavec na zuby , které upravily skus a měl jsem si to na noc dávat .Dělal jsem to několik měsíců ale bez výsledku . Zatím to postupně leta pokračovalo a problémy se stupňovaly , ale nebolelo to ,jenom mě to nutilo pořád "mlet pusou" jak jsem se pokoušel vyrovnat tlak , který mi způsoboval takové " cvrlikání" do ucha .Občas mi tam střelilo s následným hvízdnutím a dozníváním a někdy také s chvilkovým palčivým efektem, který brzy přešel. Přes den to bylo dobré protože přes okolní hluk jsem toto nevnímal akle v noci to byl problém , protože jsem dlouho nemohl usnout a pořád tou mlel abych vyrovnal nějakou tlakovoudifernci v kloubní a ušní oblasti .Takto se postupně zhoršovalo celých 35 let . Teď je mi 64 let a to lupkání prošlo několimam fázemi a přešlo to k tomu , že mi v kloubu vrže jako by dřela kost o něco rozšmelcované . V souvislosti s tímto problémem jsem nervozní,roztržitý a špatně spím . Zajímavé je to , že bolest není výrazná mimo občasné písknutí s doznějemi v uchu a krátkodobým pálením na pravé straně v oblasti ucha a kloubu .Občas mívám v této oblasti zánět dásně sousedící s oblastí dotyčného kloubu . Prosím o Váš názor na další můj postup v této problematice

Děkuji a jsem s pozdravem

Vranečka Vladimír
Slezská 4773
76005 Zlín
Renata  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,už několik měsíců mám zhoršující se potíže s čelistním kloubem. Bojím se pořádně otevřít pusu,za uchem mi vždy cosi praská, lupe, bolí to a občas jako by mi "vyjela" čelist z pantu-pak musím za velké bolestivosti pusu násilím otevírat a zavírat, až si celý mechanismus "sedne" tam, kam má. Dnes ráno problémy vygradovaly-pusa nejde otevřít, jen docela malinko, kloub bolí, celé je to jaksi hnuté někam mimo, nemůžu ani jíst a dost to bolí. Při čtení příspěvků na netu na toto téma docela propadám skepsi, jestli má tento problém vůbec nějaké řešení a nevím, co mám dělat a kam se obrátit. Děkuji, s pozdravem Renata M.
Zuzana  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den, mam uplne stejny problem jako vy, jen mi je 32 let, Pomohl Vam nekdo s tim ? Dekuji Zuzana

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí