Cvakání zubů

Cvakání zubů

Petr  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, prosím o radu , už jsem opravdu zoufalí. je mi 24 let a jednoho dne z neznámého důvodu, jsem začal klepat zubama. Nejdříve jsem začal klepat zuby jen tak. Dělal jsem to ikdyž jsem to mohl zastavit ale nechtěl sem byl to takový tik. Po nějaké době, asi po 3 měsícíh už se to stalo v závislost a poté už sem se toho konečně chtěl zbavit, ale už bylo pozdě a nešlo to. Zkoušel jsem se toho zbavit asi další 2 měsíce a po 2 měsících jsem se toho konečně zbavil, a sám od sebe jsem to přestal dělat, ale byl problém, že když jsem se to odnaučil, tak už bylo pozdě, jelikož se z toho vyvinul opravdu tik, asi takový jako když nám v mládí rodiče říkaly-nemrkej nebo ti to zůstane.Opravdu to nelze ovládat a tak to je už dodnes, po roce a půl, možná po dvou. Je to pořád,pořád dokola. Musím mít jazyk mezi zuby, jakmile povolím ústní svalstvo, začne mi to samo ťukat třít se zuby o zuby a při napětí či nervech ty zuby silně zcvaknou k sobě. Zuby už samozřejmě v katastrofálním stavu, 3 osmičky už mi museli vytrhat, a jednu sedmičku také.Všechny ostatní zuby kromě 7 zubů dola a 7 nahoře, z jedné strany větší a zdruhé menší, jakoby sešmirglované pahejly. U zubaře mi řeekli že o bruxismus nejde, že mám zuby cituji- vyžrané, že si nečistím zuby a že jsem nechodil k zubaři, ale já vím že to ten hlavní problém není.to samé mi řekli 3 zubaři. Prosím vás moc o radu co mám dělat. Moc prosím o radu, už nevím co dělat :-( děkuji za jakýkoliv postřeh a radu.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí