Zubní kámen-domácí odstranění

Zubní kámen-domácí odstranění

aiby  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den,je možné zbavit se žlutého zubního kamene na předních zubech bez návštěvy stomatologa,tedy nějakými přípravky,popřípadě jakými.Děkuji
Zubní klinika Dentyl  |  Basic member  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobry den,
bohuzel vas musime informovat, ze zubni kamen neni mozne sundat jinak nez profesionalne. Je mozne, ze ve vasem pripade jde o pigmentace, jenz pri spravnem cisteni a za pomoci zubni pasty muzete vycistit.Nicmene existuje nekolik dalsich moznosti proc mate stavajici problem a proto vas radi uvitame na kontrole,bez niz se jem velica spatne diagnostikuje problem a tak i nasledujici pece.
S pozdravem Vas tym DENTYL
Avienclinic  |  Basic member  |  Praha
  • 7 odpovědí
Dobrý den ,
zubní kámen lze odstranit u stomatologa nebo hygienistky.Určitě bych nedoporučovala odstranění zubního kamene doma, mohlo by dojít k poranění dásně.
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,

doposud na trhu není žádný přípravek, který by toto dokázal. Odstranění zubního kamene se provádí mechanicky, a to nejlépe u dentální hygienistky. Tato problematika není důležitá jen z důvodu estetiky, ale především kvůli zdraví. Zubní kámen dráždí dásně, na což organismus odpovídá zánětlivou reakcí. Navíc struktura kamene je porézní, takže je dobrým úkrytem pro bakterie. Ty způsobují rovněž zánět dásní a za nějaký čas i parodontitis. Pokud Vám tedy jde o krásný a zářivý úsměv, rozhodně doporučuji zajít na profesionální čištění zubů k dentální hygienistce.

S pozdravem,
Klára Jedličková, DiS
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
DObrý den,

Chtěl bych se zeptat zda je odstranění zubního kamene bolestivé nebo je potreba injekce?Dnes jsem byl u zubare a byl jsem poslan na dentalni hygienu ze pry tam mam nejaky zubni kamen dekuji
Ordinace dentální hygieny  |  Basic member  |  Brno
  • 19 odpovědí
Odstranění zubního kamene je nebolestivý zákrok pokud není silný zánět a otok dásní, pak je to nepříjemné pokud se odstraňuje ultrazvukem, ale je možné zubní kámen odstranit i šetrněji ručně. Při běžném naddásňovém odstraňování zubního kamene není potřeba injekční anestezie. Někdy stačí povrchová (spray).
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, odstranění zubního kamene by nemělo být bolestivé. Pouze pokud máte velmi citlivé zuby a bylo by pro Vás ošetření nepříjemné, je samozřejmě možné aplikovat lokální anestezii na požádání. S pozdravem MUDr. Jan Procházka
Ivana Jíchová  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, odstranění zubního kamene je ve většině případech nebolestivé a zákroku( ošetření) není třeba se obávat. Samozřejmě na Vaše přání je možné odstranění provést i za pomocé lokální anestezie, pokud by jste byl více citlivý. Ale myslím, že by jste byl překvapen jak ošetření může být i příjemné. Pokud by jste chtěl širší informace podívejte se na mé web stránky XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX najdete zde potřebné a zajímavé informace ohledne dentální hygieny.
Přeji pěkný den s úsměvem Iva

Reakce na Ivana Jíchová

anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Moc krát děkuji hezký den

Reakce na anonym

Ivana Jíchová  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Nemáte zač :o)
Daniela Sedláčková DiS  |  Basic member
  • 1 odpovědí
Dobrý den, odstranění zubního kamene se nemusíte obávat. Bolest při čištění je velmi individuální. Dentální hygienistka má ale speciální spray, který Vám aplikuje na dásně a tím zmírní případnou citlivost při čištění zubního kamene. (Tento spray ale nemá tak silný účinek jako injekce!) Samozřejmě jsou případy, kdy má pacient velmi odhalené zubní krčky, většinou ve spojení s velkým nánosem zubního kamene a parodontitidou. Pak může být ošetření bolestivější. V tomto případě může zubní lékař aplikovat injekci a pak už je čištění naprosto bezbolestné. Na druhou stranu je velmi mnoho pacientů, kteří nevyžadují ani anestezii sprayem. Protože čištění naprosto bez problémů zvládnou. Doporučila bych určitě podstoupit toto čištění a ohledně anestezie se předem domluvit s dentální hygienistkou.

Pěkný den,
Sedláčková, DiS
Ivana Jíchová  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, zubní kámen nelze doma správně odstranit.I kdyby jste si "odloupl" kus kamene, stejně Vám zůstává pod dásní a mezi zuby. Dále jak již je zmíněno, nemusí se jednat o zubní kámen, ale o pigmentace či jiný problém, nelze tudíž dobře poradit, když vlastně nevíme o co se jedná. Nejlepší, nejjednodušší je navštívit dentálního hygienika třeba jen na konzultaci a po té případně na ošetření.
Pěkný den s úsměvěm Jíchová
MUDr. Vladan Vondráček  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 6 odpovědí
Dobrý den,

domácí odstranění bych nedoporučoval. Kámen ulpívá na zubu poměrně pevně, musel byste použít nějaký kovový nástroj a hrozilo by riziko, že si poškodíte sklovinu nebo poraníte dáseň. Rozhodně doporučuji svěřit tuto činnost profesionálům. Zdravi MUDr. Vladan Vondráček.
anonym  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Zubní kámen a pigmenty musí odstranit zubař nebo dentální hygienistka,Křivancová
KEMA  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
A co kyselina citronová?
Já touto kyselinou odstraňuji vodní kámen na skle akvárií docela úspěšně, takže si myslím že po zředění by se dala použít i jako roztok na odstranění zubního kamene. Je to snad také nějaký usazený vápenec, ne?
Sarrah  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, před několika měsíci asi 6-7 (opravdu nevím přesně) , jsem si musela nechat lehce spilovat kousek ulomeného předního dolního zubu. Teď mám pocit jako by se mi nepatrně viklal, je možné že by se tímto zákrokem zub oslabil, nebo tak ? Je možné že by mi mohl sám někdy vypadnout ?? Asi týden po zákroku mě zub docela bolel, p.doktorka řekla že to je šok, a stačilo to jen chladit a pár dní jíst "měkké" potraviny. A zabralo to. Jinak mě zub nebolí, a nevadí mi ani studené ani teplé jídlo a nápoje, ani nikdy dřív mi to nevadilo. Myslím že mám docela zdravé zuby mám v ústech zatím jen 2 plomby. A taky bych se chtěla zeptat zda bolí a jak moc zjištění zda je zub živý nebo "mrtvý" - tou studenou pěnou . Předem moc děkuji za odpověď . - Sarrah(23)

Související zákroky