Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Miniimplantát a dolní protéza - Zubní miniimplantáty - Diskuze

Miniimplantát a dolní protéza

Miniimplantát a dolní protéza

Dagmar8  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, je mi 65, mám totální horní i dolní vynímatelnou protézu.
Protože s dolní protézou mám při jídle velké problémy, uvažuji o miniimplantátech.
Problém se mi jeví v tom, že než mi lékař poslední dolní zuby vytrhl, chtěl částečnou protézu připevnit pomocí klasických implantátů.
Po měsíci silného zánětu v místě implantátu/antibiotika nezabrala/ mi byl nucen implantát vyndat. Počkali jsme čtvrt roku až se dáseň zhojí - další implantát dopadl stejně - moje tělo ho prostě nepřijalo.

Takže otázka zní, jaká je zhruba pravděpodobnost, že by miniimplantáty moje tělo přijalo lépe než implantáty klasické? Vím, že to nejde takto všeobecně říci, ale máte nějaké podobné zkušenosti, že zavedení miniimplantátů se podařilo bez problémů?
Děkuji za odpověď
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,

velmi zhruba jde říci, že otázka nestojí tak, zda tělo implantát či miniimplantát přijme či nepřijme. Pokud je fixtura zavedena do kosti tak, jak má, pokud pacient dodrží pooperační péči ,tak toto řešení funugje spolehlivě. Nedá se tedy říci, že by Vaše tělo implantáty či miniimplantáty nepřijímalo - zkrátka někde se stala chyba.
Má zavedeno zhruba 150 miniimplantátů přišel jsem zhruba o 3.Jeden se mi zlomil v příliš tvrdé kosti a 2 byly zavedeny pouze do měkkých tkání,ale o žádný jsem nepřišel z důvodu, že by miniimplantát tělo "nepřijalo".
Spíše bych se zabýval otázkou jak a kde najít správného implantologa, který Vám implantáty či miniimplantáty zavede spolehlivě a bez komplkací.

S pozdravem

J.Špiller
Dentální centrum Podkovka
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí