Zubní miniimplantáty jsou pohodlným a cenově dostupným ekvivalentem klasické protézy. Při užití miniimplantátů odpadají starosti s aplikací lepidla, s vikláním protézy nebo bolesti dásní. Zubní miniimplantáty jsou vyrobeny ze slitiny titanu, jež se používá např. k výrobě letadlových motorů. Je proto vysoce odolná.

Aplikace miniimplantátů

Miniimplantáty o průměru 1,8 mm jsou napevno všroubovány do otvoru v kosti. Proto je nutné, aby šířka kosti byla min. 2,2 mm. Délka miniimplantátu se pohybuje od 10 mm do 18 mm dle poptřeb klienta. Procedura aplikace miniimplantátů je prováděna v lokální anestezii. Délka výkonu je cca 2 hodiny.

Životnost miniimplantátů

Implantáty jsou vyrobeny ze slitiny titanu, aluminia a dalších kovů, proto jsou vysoce odolné. Vzhledem k samotné aplikaci do kosti nedochází k poškození ani vypadnutí implantátu. Pro případy, kdy klient trpí např. řídnutím kostí, je možné využít implantáty se širšími závity pro lepší stabilitu.

Rizika

Kontraindikace nejsou známy. Implantáty jsou vhodné pro každého, jehož kost dosahuje průměru alespoň 2,2 mm.

Cena

Miniimplantáty jsou cenově dostupnější než běžná protéza. Jejich cena se pohybuje od 4000,- do 6000 Kč za jeden miniimplantát.

Aktualizováno: 25.3.2014

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

dasenka746 3.6.2016
Spokojený/á

Dobrý den, bydlím v Severním Irsku a potřebovala jsem udělat nové zuby. Pana doktora Zdeňka Kotka, jsem si našla přes internet a domluvila si první konzultaci, při které mi pan doktor doporučil zubní miniinplantaty. V so... Více 

5 Likes   3 Komentářů  

Zubní miniimplantáty - Ceny

MUDr. Zdenek Kotek
Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
Ceny od 30 000 Kč
MUDr. Zdenek Kotek
obvykle do 8 200 Kč
AJNA DENTAL CLINIC
Ceny od 10 000 Kč
MUDr. Pavlo Krychfalushiy
Ceny od 13 000 Kč
obvykle do 17 000 Kč
Dr. Maxim Jurčenko CSc.
Ceny od 6 000 Kč
MUDr. Petr Pumpr
Doktor ve Vašem okolí