Zubní miniimplantáty jsou pohodlným a cenově dostupným ekvivalentem klasické protézy. Při užití miniimplantátů odpadají starosti s aplikací lepidla, s vikláním protézy nebo bolesti dásní. Zubní miniimplantáty jsou vyrobeny ze slitiny titanu, jež se používá např. k výrobě letadlových motorů. Je proto vysoce odolná.

Aplikace miniimplantátů

Miniimplantáty o průměru 1,8 mm jsou napevno všroubovány do otvoru v kosti. Proto je nutné, aby šířka kosti byla min. 2,2 mm. Délka miniimplantátu se pohybuje od 10 mm do 18 mm dle poptřeb klienta. Procedura aplikace miniimplantátů je prováděna v lokální anestezii. Délka výkonu je cca 2 hodiny.

Životnost miniimplantátů

Implantáty jsou vyrobeny ze slitiny titanu, aluminia a dalších kovů, proto jsou vysoce odolné. Vzhledem k samotné aplikaci do kosti nedochází k poškození ani vypadnutí implantátu. Pro případy, kdy klient trpí např. řídnutím kostí, je možné využít implantáty se širšími závity pro lepší stabilitu.

Rizika

Kontraindikace nejsou známy. Implantáty jsou vhodné pro každého, jehož kost dosahuje průměru alespoň 2,2 mm.

Cena

Miniimplantáty jsou cenově dostupnější než běžná protéza. Jejich cena se pohybuje od 4000,- do 6000 Kč za jeden miniimplantát.

Aktualizováno: 25.3.2014

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Zubní miniimplantáty

100% spokojeno. 11 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí