Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Co jsou zubní miniimplantáty a kdy se využívají? - Zubní miniimplantáty - Diskuze

Co jsou zubní miniimplantáty a kdy se využívají?

Co jsou zubní miniimplantáty a kdy se využívají?

iva  |  návštěvník  |  Praha
Prosím o sdělení, co jsou miniimplantáty a kdy se využívají.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Dnes už mají smysl jen tam, kde je kost velmi úzká a pokud chirurg nemůže nebo nechce kost rozšířit. dříve se používaly i kvůli ceně ale ta je dnes stejná pro všechny implantáty.
Markéta66  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, jaká je tedy cena za implatáty + hybridní protéza, cca? Řeším cenu a ještě se potýkám s tim, že mám SLE (spící). Moje ošetřující lékařka mi řekla, že implantáty nejsou pro mě problém, ale setkala jsem se s názory některých zubařů(tedy jednoho), že je to riziko. Děkuji za odpověď. M.Houšková

Reakce na Markéta66

doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
U nasty stojí celé ošetření do 30000 Kč, ale jsou i ordinace s nižší c enou. Zda je implantát vhodný zjistíme z rentgenového snímku, který bychom si udělali, ale pravděpodobnost je tak 99%, že to možné bude.

Reakce na doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.

Markéta66  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Vzhledem k tomu, že v horní čelisti mám 4 zuby, dole je to o něco lepší, zkoušela jsem již jednu kliniku, ale na opravu chrupu za 450 000,- Kč nemám. Na další byla cena dostupná, ale nechtěli zákrok provést kvůli tomu, že mám lupus. Proto hledám variantu pro mě cenově dostupnou. Nechci opět absolvovat vyšetření zbytečně. Těch 30 000, o kterých píšete, je asi za jeden zub?

Reakce na Markéta66

doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Ne 30 tisíc je když dáme dva implantáty na stabilizaci protézy, to asi nepotebujete. Lupus je velký problém a je vyšší pravděpodobnost, že implantátty vypadnou, zejména záleží na typu léčby. Nevím situaci ale extrém- dole 6 implantátů, nahoře 6-8 a k tomu keramické mosty na všechny zuby jsou u nás 260000 Kč, ale třeba by to bylo levnější, ale problém je ten lupus. FDůležité je pro cenu, zda chcete jen zajistit protézu (to jsem napsal) nebo zda chcete "zuby napevno".
MUDr. Zdenek Kotek  |  Premium member  |  Stomatochirurgie  |  Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
  • 33 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, v naší ordinaci už je dávno nenazýváme miniimplantáty, protože ty měly průměr 1,1 mm. Několik let již zavádíme monoimplantáty o průměru 2,2 nebo 3 a více milimetrů. Mono - protože jsou z jednoho kusu / a hned je vidíte v ústech./ Na rozdíl od klasických/dvoufázových/, kdy musíte nitrokostní implantát ve druhé fázi odkrýt /zpřístupnit/.
Monoimplantáty slouží - k fixaci protézy, kterou nazýváme hybridní. Protéza tedy drží v ústech pomocí speciálních matric, a pacient má jistotu, že se neuvolní, ale odolává spolehlivě žvýkacímu tlaku.
MUDr.Kotek Zdeněk, Zubní ambulance Kobylí

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí