Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vystřelující bolest z mrtvých zubů - Zubní výplně - Diskuze

Vystřelující bolest z mrtvých zubů

Vystřelující bolest z mrtvých zubů

Andrea  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den.Prosila bych o názor,radu.Mám vlevo nahoře dva mrtvé zuby.Mrtvé v tom smyslu,že mi byly vytaženy nervy a zuby zaplombovány.Problém je v tom,že když je změna počasí nebo tlaku,nyní se to stalo i bez toho,tak mi do celé levé strany vystřeluje neskutečná bolest,která mne v noci budí nebo při ní nemůžu ani usnout.Dříve zabírali prášky Nalgesin S nebo ibalgin,dnes už nepomáhá ani to.Při kontrole u paní zubařky mi bylo sděleno,že tam nic nevidí-dělala mi rebtgen-zuby na dotek nebolely a na studenou vatičku nereagovaly.Je prý možné,že ty konečky nervů,které tam někde jsou takto reagují.Je to takto v pořádku?Nemůžu mít třeba zánět okostice nebo něco takového?Už jsem opravdu z té bolesti zoufalá,prosím poraďte.Děkuji
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den,
k diagnostice problému je nutné vyšetření a zhodnocení rentgenů a stavu susedních zubů.Proto pokud máte zájem prosím objednejte se na termín přes recepci tel.XXXXXXXXXXX-8
S pozdravem,
Dr.A.Král
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,

Důležité často je, jak úspěšně byly po vytažení nervů zaplněny kanálky a zda se podařilo najít a zaplnit všechny. Nezřídka se v zubu nachází tenký nadpočetný kanálek, který může i zkušený lékař přehlédnout. Ten pak - není-li zaplněn - může způsobovat obtíže. Roli také hraje, kdy byly zuby plněny a kdy začaly obtíže. Pokud byly zuby dlouho v klidu a až nyní se objevily obtíže, které trvají déle než dva týdny a jsou intenzivní, tak bych doporučoval revizi ošetření kanálků a jejich případné nové zaplnění.

Dle uvedených obtíží se nedá vyloučit ani zánět okostice.

S pozdravem,
MUDr. Jiří Tritthart
AMERICAN DENTAL
Studio 32 - soukromá zubní klinika  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
Dobrý den,
s největší pravděpodobností se jedná o zánět dřeně (nervu) zubu - buď zbytku dřeně v přehlédnutém kořenovém kanálku ošetřených zubů a nebo může být příčinou i jiný zub, například s hlubokým kazem. Diagnostika mnohdy bývá obtížná, doporučím tedy obrátit se na některé specializované endodontické pracoviště. Seznam najdete na XXXXXXXXXXXXXXXXX Pokud byste volila přímo naše pracoviště, které se rovněž specializuje na endodoncii, využijte některý z kontaktů z XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.

S pozdravem

MUDr. Jiří Škrdlant
vedoucí lékař
XXXXXXXXXXXXXXX
Dentální klinika, Zubní s. r. o.  |  Basic member  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
vzhledem k opakovaným bolestem, rozhodně doporučujeme návštěvu lékaře, jelikož tělo vždy singalizuje, právě bolestí, že není něco v pořádku.
Velmi pravděpodobně se jedná o zánět v některém kanálku. Bohužel na rentgenovém snímku nemusí být vše zřetelné. Proto bychom doporučili revizi předchozího ošetření na základě znalosti historie předchozího ošetření.
S pozdravem,

MUDr.Vladimír Forman
Dentální klinika

Související recenze a zkušenosti

Zubní výplně (záchovná stomatologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí