5 minut s MDDr. Mgr. Martinem Janegou

V rámci série rozhovorů Pět minut s... jsme si povídali se známými lékaři o jejich pracovním dni, co mají ve svém životě rádi a jak přistupují ke své profesi a pacientům.

Janega

Jak začíná Váš pracovní den?

Každé ráno se snažím alepoň pár minut sedět v klidu abych utišil myšlenky a poté si krátce zacvičím, abych rozproudil krev.:) Pak se jdu nasnídat.

Který zákrok děláte nejraději a proč?

My se specializujeme na celkové rekonstrukce, kdy výchozí stav je často velmi špatný. Léčba je pak většinou časově i finančně velmi nákladná.
Nejraději mám proto kontrolní vyšetření. Pokud vše funguje, pacient je funkčně i esteticky rehabilitován a spokojen. Pak si mohu říci, že celá náročná léčba měla smysl.

Máte talent od Boha nebo jsou výsledky Vaší práce „vydřené“?

Výsledky mojí práce jsou dány tvrdou dřinou předchůdců a průkopníků moderní stomatologie a implantologie, kdy se nevědělo jak a co použít a neznali se výsledky. Dnes již tu ty informace a zkušenosti jsou. I tak je to nekončící proces vzdělávání se a  zdokonalování se.

Jaké pacienty máte nejraději?

Nejraději mám pacienty, kteří přišli na doporučení někoho, koho jsem již ošetřoval. Takoví lidé již vědí do čeho jdou a co mají očekávat. Samozřejmě také rád vidím pacienty,které jsem ošetřoval již před lety a dojíždějí za mnou často přes celou republiku a velmi často i přes půl Evropy. Dalo by se říci, že je už beru svým způsobem jako staré známé či příbuzné.

janega miss

Kdybyste nebyl lékařem, čím byste byl?

Byl bych tím, co by mi podmínky a společenská situace umožnily.

Jaké máte koníčky?

Bojové umění a kultura Asie. Cestování, potápění.

Kolik hodin denně spíte?

Ne více než osm ne méně než šest.

Ošetřujete členy Vaší rodiny?

Ano. Včetně našeho psa.:o)

Publikováno: 1.9.2015

O kom se píše:

Specialista na zubní implantáty. Má za sebou stovky aplikovaných implantátů v Pražském centru dentální implantologie. Nyní působí v Českých Budějovicích, kde provádí rozsáhle rekonstrukční práce chrupu pomocí dentálních implantátů, tak konvenční protetiku.

Doktor ve Vašem okolí